Trwa ładowanie...

W krakowskiej Nowej Hucie powstanie centrum opieki dla nieuleczalnie chorych dzieci

Przy ul. Odmętowej w Krakowie-Nowej Hucie odbyła się uroczysta ceremonia rozpoczęcia budowy Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci, które buduje Małopolskie Hospicjum dla Dzieci. Pierwsi podopieczni przyjadą do placówki już w styczniu.

W krakowskiej Nowej Hucie powstanie centrum opieki dla nieuleczalnie chorych dzieciŹródło: MHD
dcm22rv

W Krakowie rozpoczęła się budowa pierwszego w Polsce, niezwykłego centrum. Ma pomagać nie tylko młodym podopiecznym, ale również ich rodzicom.

- Centrum Opieki Wyręczające będzie przeznaczone dla dzieci przewlekle i nieuleczalnie chorych, ale nie będzie to opieka hospicyjna, a czasowa. Ma pomóc w trudnej pracy, jaką jest opieka nad długotrwale chorymi. Chcemy zabezpieczyć rodziców również w sytuacji kryzysowej, kiedy jeden z opiekunów ma nagłe problemy zdrowotne lub schorzenia np. kręgosłupa i czeka go operacja - mówi Wirtualnej Polsce Wojciech Glac, wiceprezes Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci.

Działalność Centrum umożliwi wielu rodzinom bezcenny i konieczny, ale często nieosiągalny czas na odpoczynek, od trudnej i wyczerpującej, bo trwającej całą dobę opieki nad chorym dzieckiem. Podopieczni będą mogli przebywać w placówce do trzech tygodni.

dcm22rv

- Jednocześnie w Centrum zorganizowane będą poradnie specjalistyczne, gabinet zabiegowy i zaplecze rehabilitacyjne, dedykowane dla najciężej chorych małych pacjentów. Wszystko po ty, by nie musieli czekać w kolejkach na przyjęcie do lekarza specjalisty, a konieczne zabiegi mogą być wykonane podczas pobytu w u nas - tłumaczy Glac.

Centrum będzie zlokalizowane przy ul. Odmętowej w Krakowie-Nowej Hucie, a zakończenie budowy powinno być na przełomie listopada i grudnia. Pierwsi podopieczni odwiedzą nowe miejce już w styczniu 2016 roku.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

dcm22rv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dcm22rv
Więcej tematów