Trwa ładowanie...
d3zhds7

W Krakowie nadal znikają obrazy

Na przełomie starego i nowego roku w Krakowie doszło
do kolejnej kradzieży obrazów. Z mieszkania właściciela, pod jego nieobecność włamywacze
wynieśli dwa obrazy Wojciecha Kossaka i inne przedmioty łącznej
wartości 45 tys. zł - podała krakowska policja.

d3zhds7
d3zhds7

Do kradzieży doszło pomiędzy 29 grudnia a Nowym Rokiem.Włamywacze dostali się do mieszkania po wyważeniu okna od klatki schodowej.

Oprócz obrazów włamywacze zabrali dwie lornetki, aparaty fotograficzne, zegarki i ok. 200 sztuk złotych i srebrnych monet.

Była to siedemnasta kradzież obrazów, jakiej dokonano w minionym roku w Krakowie. Najpoważniejsze straty w ostatnim czasie - około 50 tys. zł - poniósł właściciel mieszkania przy ul. Chocimskiej, z którego w październiku skradziono trzy płótna, w tym obraz Vlastimila Hofmana.

Zdaniem policji, kradzieży nie dokonuje wyspecjalizowana szajka przestępcza, ale różni złodzieje-amatorzy, którzy mają niewielkie pojęcie o wartości kradzionych przedmiotów. Świadczy o tym fakt, że złodzieje zabierają z mieszkań wszystkie przedmioty, które wydają im się wartościowe. Często giną obrazy rynkowo bezwartościowe lub o niewielkiej wartości.(ck)

d3zhds7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3zhds7
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj