Trwa ładowanie...
d4cf9m8

Upalny weekend w Krakowie. Gdzie szukać ochłody?

To będzie bardzo gorący weekend. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej zapowiadają, że temperatura powietrza w Krakowie może przekroczyć 30 stopni Celsjusza. Jak przetrwać upały?

d4cf9m8

Krakowscy urzędnicy przyzwyczaili nas, że jeśli temperatura w mieście przekroczy 30 st. Celsjusza, rozstawiane będą kurtyny wodne. Tak będzie i w ten weekend. Na Rynku Głównym oraz na placu Jana Nowaka-Jeziorańskiego zostaną uruchomione dwa zraszacze.

Spragnieni krakowianie i turyści mogą korzystać z hydrantów miejskiej sieci wodociągowej ustawionych na Rynku Głównym (koło Wieży Ratuszowej) oraz przy wejściu do Parku Jordana od strony Błoń.

Seniorzy oraz dzieci, czyli osoby najbardziej narażone na negatywne skutki upału, w miarę możliwości powinni w tym czasie unikać przebywania na słońcu. Wszystkie osoby narażone na dłuższe przebywanie na słońcu powinny mieć nakrycie głowy.

Również właściciele psów i kotów powinni zadbać o właściwą ochronę swoich pupili.

d4cf9m8

Zwierzęta muszą mieć przede wszystkim dostęp do świeżej wody pitnej. W przypadku wysokich temperatur, nie powinno się wychodzić z nimi na spacer pomiędzy godziną 10.00 a 16.00. Warto też zabrać ze sobą wodę i mokry ręcznik, którym można schłodzić zwierzę.

Jak apelują organizacje prozwierzęce, w przypadku, gdy zauważymy, że zwierzę przebywa w złych warunkach i nie ma dostępu do wody, interwencję należy zgłosić do Straży Miejskiej lub Towarzystwa Opieki nad zwierzętami.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d4cf9m8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4cf9m8
Więcej tematów