Trwa ładowanie...

Szczepienia. Duża akcja w Małopolsce

Po sukcesie majowej akcji szczepień, w których wzięły udział tysiące krakowian, wojewoda małopolski i samorządowcy organizują kolejną. Zaszczepić się będzie można w kilku punktach w całej Małopolsce - od Tatr po Pustynię Błędowską.

Share
Akcja szczepień od Giewontu po Pustynię Błędowską wpisuje się w Narodowy Program Szczepień.
Akcja szczepień od Giewontu po Pustynię Błędowską wpisuje się w Narodowy Program Szczepień.Źródło: Materiały WP, Fot: Adobe
d30lcic

- To jest bezprecedensowa akcja. Szczepień na pustyni jeszcze nigdy nie było. Małopolska przeciera szlaki także w tym zakresie. Uruchamiamy w najbliższy weekend cztery punkty szczepień zlokalizowane w najpiękniejszych miejscach Małopolski. Będziemy na Pustyni Błędowskiej, na Krupówkach w Zakopanem, w Krynicy-Zdroju i Szczawnicy - mówił w czwartek podczas konferencji prasowej wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Jak dodał, poprzez akcję władze regionu chcą "stworzyć dobry klimat wokół szczepień". - Wszyscy chcemy w końcu cieszyć się towarzystwem najbliższych, swobodnie się przemieszczać - mówił Kmita.

d30lcic

- Jesteśmy stęsknieni za swobodą funkcjonowania nienaznaczoną pandemią. A przepustką do normalności są właśnie szczepienia - dodał wojewoda.

Zobacz także: Teorie spiskowe. Ekspert odpowiada na pytanie, czy koronawirus mógł być stworzony w laboratorium

Klucze, Zakopane, Krynica-Zdrój, Szczawnica - to cztery miejscowości, w których w sobotę i niedzielę 12 i 13 czerwca będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19. Łącznie do tych punktów trafi pięć tysięcy dawek jednodawkowej szczepionki Johnson & Johnson.

d30lcic

Weekendowy spacer okazją do zaszczepienia się

- Akcja szczepień od Giewontu po Pustynię Błędowską wpisuje się w Narodowy Program Szczepień. Plenerowe punkty szczepień umiejscowiliśmy tak, by każdy, kto chce się zaszczepić, mógł to zrobić choćby przy okazji wyjazdu weekendowego. Spacer deptakiem w Krynicy-Zdroju czy wizyta na Polskiej Saharze mogą stać się doskonałą okazją, by połączyć przyjemne z pożytecznym - zachęcał wojewoda małopolski.

I podkreślał, że jego służby cały czas przypominają, że "decyzja o zaszczepieniu się to najlepszy wybór: wybór odpowiedzialności i zdrowego rozsądku". - Niech w ten weekend wszystkie drogi prowadzą do plenerowych punktów szczepień - podsumował Kmita.

Co ważne, aby przyjąć szczepionkę wystarczy przyjść z dowodem osobistym i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin czy godzinę.

d30lcic

Do ostatniej dawki szczepionki

Akcja rozpocznie się w sobotę 12 czerwca o godzinie 10 w następujących miejscach:

  • Pustynia Błędowska w Kluczach - "Róża Wiatrów",
  • Szczawnica – obok Dolnej Stacji Kolei Linowej – Promenada,
  • Krynica-Zdrój – deptak przy pomniku Adama Mickiewicza,
  • Zakopane – róg ul. Zaruskiego i Krupówki przy poczcie.
d30lcic

Szczepienia będą kontynuowane również w niedzielę od godz. 10. - Przewidujemy, że w sobotę szczepienia potrwają do godziny 18:00, a w niedzielę do ostatniej szczepionki - podkreślili przedstawiciele wojewody.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d30lcic

Podziel się opinią

Share
d30lcic
d30lcic
Więcej tematów