Trwa ładowanie...

Ciało w Tatrach. Nowe informacje TOPR

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe poinformowało o odnalezieniu ciała w niedzielę 6 czerwca w Koziej Dolince. Sprawą zajmuje się zakopiańska prokuratura, która zleciła szczegółowe badania. Nadal nie wiadomo, kim była zmarła osoba.

Share
Zrobione zdjęcia wskazywały, że przedmioty mogły należeć do poszukiwanej od września ubiegłego roku Joanny F.
Zrobione zdjęcia wskazywały, że przedmioty mogły należeć do poszukiwanej od września ubiegłego roku Joanny F.Źródło: East News, fot: Pawel Murzyn
d15buyv

Przedstawiciele Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego opisali, jak doszło do znalezienia ciała w niedzielę, w Koziej Dolince w Tatrach.

"Przed godz. 12 do TOPR dotarła wiadomość od Straży Parku, że w Koziej Dolince na początku wejścia na Dolny Taras prowadzący w kierunku Filara Staszla natknęli się na części garderoby. Zrobione zdjęcia wskazywały, że mogły one należeć do poszukiwanej od września ubiegłego roku Joanny F. Powiadomiono o tym policję" - napisał Adam Marasek, kronikarz TOPR.

Jak dodał, po godzinie 14:30 przetransportowano śmigłowcem do Koziej Dolinki ratowników i policjantów mających przeprowadzić tam czynności śledcze.

d15buyv

Zobacz także: "Tylko dla zaszczepionych". Spór o przywileje w obostrzeniach

W poniedziałek sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Zakopanem.

Konieczne będzie badanie DNA

Tego dnia informowaliśmy, że Rafał Porębski z zakopiańskiej prokuratury przekazał, iż "istnieją już pierwsze podejrzenia dotyczące tożsamości osób, które mogły zginąć w tym regionie".

d15buyv

- Pewne przypuszczenia dają fragmenty odnalezionej odzieży i plecaka. Najprawdopodobniej będzie zlecone badanie DNA, które zostanie porównane z osobami, które mogą należeć do kręgu rodziny poszukiwanych w Tatrach osób - mówił.

Na wyniki badań zgodności profilu DNA w laboratorium trzeba będzie poczekać do dwóch miesięcy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d15buyv

Podziel się opinią

Share
d15buyv
d15buyv
Więcej tematów