Trwa ładowanie...

Szczeniaki w schronisku czekają na nowy dom. KTOZ apeluje o pomoc

Krakowskie schronisko dla bezdomnych zwierząt apeluje o pomoc w adopcji psów. Na ul. Rybną, tylko w ostatnich trzech dniach, trafiło 15 szczeniąt. A na nowy dom czeka już kilkadziesiąt psów.

Share
Szczeniaki w schronisku czekają na nowy dom. KTOZ apeluje o pomocŹródło: WP, fot: Robert Kulig
d2o0mo5

Kolejne szczeniaki w schronisku to efekt m.in. interwencji policji i Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Funkcjonariusze zostali wezwani do wyrzuconego w worku na śmieci psa, później wpadli na trop pozostałej części miotu.

- Wszystkie psiaki przyszły na świat w wyniku ludzkiej głupoty lub niedopilnowania. Teraz apelujemy o lepszy dom dla nich. Dorosłe pieski będą średniej wielkości, ale nie rozdajemy ich jak zabawki. Są to żywe istoty, wymagające odpowiedniej opieki, socjalizacji - przekazują pracownicy schroniska.

Dlatego każdy potencjalny opiekun, będzie sprawdzony przez pracowników KTOZ-u pod kątem możliwości m.in. mieszkaniowych.

d2o0mo5

Pracownicy informują również, że adopcja będzie możliwa, gdy zwierzęta osiągną wystarczający wiek, by opuścić matkę. Ale maluchy, jak i pozostałe czworonogi można już odwiedzać w schronisku.

- Osoby, które chciałyby przygarnąć zwierzęta, prosimy o kontakt pod nr tel. 12 429 74 72. Przyszli opiekunowie otrzymają od nas profesjonalne porady trenera - dodają pracownicy.

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że azyl wydaje zwierzęta w godzinach 10.00-14.00 i 15.00-17.00 przez wszystkie dni tygodnia.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d2o0mo5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2o0mo5
Więcej tematów