Trwa ładowanie...
d2826ag

Stomatolog wyłudził ponad 138 tys. zł od NFZ

Wyłudzenie ponad 138 tys. zł refundacji od NFZ za około dwa tysiące zabiegów, które okazały się fikcyjne, zarzuciła prokuratura stomatologowi z rejonu limanowskiego
(woj. małopolskie).

d2826ag
d2826ag

- Akt oskarżenia przeciwko lekarzowi został skierowany do sądu - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu, Beata Stępień-Warzecha.

Lekarza oskarżono o oszustwo na szkodę NFZ oraz poświadczanie nieprawdy, za co grozi kara do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Jak ustaliła prokuratura, lekarz stomatolog w ramach prywatnej praktyki lekarskiej od 2000 do 2006 r. wprowadzał Narodowy Fundusz Zdrowia w błąd co do świadczenia usług stomatologicznych na rzecz konkretnych pacjentów, przedstawiając fikcyjne zestawienia i rachunki, będące podstawą rozliczeń z NFZ. W rzeczywistości takich zabiegów nie wykonywał.

Prokuratura na podstawie kopii comiesięcznych zestawień uzyskanych z NFZ oraz rachunków wystawianych przez stomatologa ustaliła pesele osób, które miały być pacjentami oskarżonego. Przesłuchała ponad 500 osób, z których większość zaprzeczyła, by kiedykolwiek była w gabinecie stomatologa.

Łącznie zakwestionowano 2052 zabiegi na kwotę 138056 zł.

Oskarżony przyznał się do winy i złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze uzgodnionej wcześniej z prokuratorem. Wniosek przekazano do sądu wraz z aktem oskarżenia.

d2826ag
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2826ag
Więcej tematów