Trwa ładowanie...

Sprawdź, co robić przez weekend w Krakowie! Kulturalny kalendarz na najbliższe dni

Kolejny weekend przed nami, a wraz z nim najlepsze propozycje kulturalne. Tak wyjątkowego weekendu dawno nie było - Marta Frej, Mela Koteluk, a pomiędzy koncert-niespodzianka. Na koniec coś z wysokiej kultury. Sprawdź, gdzie bawić się przez weekend.

Share
Sprawdź, co robić przez weekend w Krakowie! Kulturalny kalendarz na najbliższe dniŹródło: WP.PL, fot: Robert Kulig
d1s6rcf

Piątek

Kraków w końcu doczekał się imprezy, na którą czekała cała niezależna scena miasta. Wtedy też zostanie otwarty „Pasaż” w centrum Starego Miasta.

- Ostatnie miesiące, a nawet lata, działo się tam coraz mniej, a trakt wiodący prosto na Rynek Główny stopniowo podupadał. Szczęśliwie, już 13.03 ożyje on na nowo za sprawą świeżo zaadaptowanej, dwupoziomowej przestrzeni wypełnionej kulturą i rozrywką, która stanie się przystanią zarówno dla amatorów sztuki jak i dobrego jedzenia, pysznej kawy, czy wieczornych spotkań przy trunkach. Od godz. 19:00 będzie wernisaż ilustracji jednaj z najbardziej popularnych obecnie komentatorek polskiej rzeczywistości, znanej z rysunków w „Wysokich Obcasach,“ Marty Frej, której ironiczne memy podbiły Internet – przekonują organizatorzy.

Równolegle odbędzie się koncert-niespodzianka w Rotundzie na dolnej Sali.

d1s6rcf

- Wszystkich, jak wiecie prezentuję przemiennie artystów uznanych i tych trochę mniej znanych a zasługujących na poznanie – słyszymy.

Tym razem Rotunda miała konkurować ze Stingiem, który w tym samym czasie miał zagrać w Krakowie, dlatego organizatorzy zapowiedzieli godną alternatywę. Stinga nie będzie, a wyjątkowy artysta z pewnością przyjedzie

Sobota

To dzień melancholijnych dźwięków w Studio. Na scenie wystąpi Mela Koteluk promując swój nowy albom"Migracje". Zapowiedział ją singiel zatytułowany "Fastrygi", do którego powstał także teledysk. Utwór bardzo szybko znalazł się na playlistach stacji radiowych, w tym w czołówce Listy Przebojów Programu 3.

Jako support wystąpi LASS - jednoosobowa grupa, wokalistka, multiinstrumentalistka i producentka. Muzykę tworzy nawet na iPhone, lubi łączyć przestrzenny wokal z dziwnymi, zmasowanymi głosami, ma słabość do fisharmony, omnichorda i brzmień znanych z gier komputerowych.

d1s6rcf

Niedziela

To, do czego przyzwyczaja nas Muzeum Narodowe, to czas wysokiej kultury. Od godziny 11 odbędzie się spotkanie z kustoszem przy obrazie Jerzego Tchórzewskiego. Kustosz MNK Anna Budzałek przedstawi postać i dorobek kolejnego członka Grupy Krakowskiej – Jerzego Tchórzewskiego. Zatrzymamy się przy jego surrealistycznym obrazie "Misterium V". Wstęp wolny.

Robert Kulig, Wirtualna Polska

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d1s6rcf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1s6rcf
Więcej tematów