Trwa ładowanie...

Prezydent wręczył Order Orła Białego kard. Stanisławowi Dziwiszowi

Prezydent Andrzej Duda wręczył w sobotę Order Orła Białego kard. Stanisławowi Dziwiszowi. Całe dotychczasowe życie kard. Dziwisza było znamienitą zasługą dla Rzeczypospolitej Polskiej - powiedział prezydent o odznaczonym.

Prezydent wręczył Order Orła Białego kard. Stanisławowi DziwiszowiŹródło: PAP, fot: Jacek Bednarczyk
d3jfxjz

- Dla mnie jako prezydenta Rzeczypospolitej, (to) wielki honor, że mogę dziś odznaczyć tym najważniejszym i najstarszym polskim orderem, jego eminencję księdza kardynała Stanisława Dziwisza - powiedział prezydent. Jak przypomniał, Order Orła Białego jest nadawany za znamienite zasługi dla kraju.

Zdaniem prezydenta, całe dotychczasowe życie kard. Dziwisza było "znamienitą zasługą dla Rzeczypospolitej Polskiej". Jak ocenił, droga Dziwisza była drogą życia dla Boga, dla bliźnich, Kościoła, ale także dla Polski.

Uroczystość odbyła się w sobotę w Kapitularzu Katedry na Wawelu po ingresie nowego metropolity krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego.

Order Orła Białego jest najwyższym orderem Rzeczypospolitej Polskiej. Jest nadawany za zasługi zarówno cywilne, jak i wojskowe, położone w czasie pokoju lub wojny, dla chwały i pożytku Rzeczypospolitej Polskiej. Został ustanowiony w roku 1705 i odnowiony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawą z dnia 4 lutego 1921 r.

d3jfxjz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jfxjz
Więcej tematów