Trwa ładowanie...
dyi8ren

Oszukał 400 osób - sądowi obiecuje, że wszystko zwróci

Za oszukanie 400 osób odpowie przed sądem mężczyzna, który prowadził w Krakowie agencję przyjmowania opłat. Według prokuratury nie przekazał on odbiorcom ponad 113 tys. zł, które otrzymał od klientów regulujących rachunki. Teraz oskarżony chce dobrowolnie poddać się karze i obiecuje, że w ciągu trzech lat zwróci pobrane od klientów pieniądze.

dyi8ren
dyi8ren

Jak poinformowała rzeczniczka krakowskiej Prokuratury Okręgowej Bogusława Marcinkowska 35-letni podejrzany Grzegorz S. chce dobrowolnie poddać się karze. Zadeklarował, że naprawi wyrządzoną krzywdę i w ciągu trzech lat zwróci pobrane od klientów pieniądze (do tej pory spłacił ok. 2 tys. zł należności). Akt oskarżenia w tej sprawie został przekazany do sądu.

Grzegorz S. miał obowiązek najpóźniej dzień po pobraniu opłat od klientów przekazać pieniądze na konto bankowe, jednak między lipcem a wrześniem 2009 r. nie robił tego. Według prokuratury oszukał 400 osób łącznie na 113,5 tys. zł.

- Mężczyzna przyznał się do winy. Wyjaśniał, że jego agencja już od maja przynosiła straty finansowe, więc wpłaty od klientów realizował z opóźnieniem lub wcale, by pokryć wcześniejsze zobowiązania - powiedziała Marcinkowska.

dyi8ren
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dyi8ren
Więcej tematów