Trwa ładowanie...

"Noc Muzeów" już w ten weekend. Sprawdź, gdzie i co można zwiedzić

Już w najbliższy weekend Kraków przyciągnie tysiące turystów, którzy będą mogli zobaczyć wystawy w najlepszych muzeach Małopolski. Jedyna opłata związana jest z zakupem symbolicznej monety i biletu. Ich cena to 1 zł, ale dzięki nim będziemy mogli podróżować bezpłatnie komunikacją miejską w czasie „Nocy Muzeów”.

Share
"Noc Muzeów" już w ten weekend. Sprawdź, gdzie i co można zwiedzićŹródło: Materiały prasowe, fot: krakowskienoce.pl
d3oto7g

W najbliższy piątek zostanie zainaugurowana XII edycja „Nocy Muzeów”. Uroczyste otwarcie odbędzie się w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka" przy ul. Nadwiślańskiej 4.

Chwilę później Muzeum Narodowe zaprasza na zwiedzanie po zmroku pod hasłem „Noc światła”. Od godz.19.00 do 1.00 w nocy w MNK będzie można zobaczyć m.in.:

- Pokaz chińskich sztuk walki, taniec i „Wejście Smoka” przed i w Gmachu
- Czytanie Baśni z 1000 i jednej nocy w ogrodzie Pałacu Czapskich
- Inwazja Kulturystów w Sukiennicach
- Afrykańska Noc tańca i światła w Arsenale.

d3oto7g

W tym roku na Wawelu dla odwiedzających zostaną udostępnione Reprezentacyjne Komnaty Królewskie (II piętro zamku). Będzie można zobaczyć słynną kolekcję arrasów króla Zygmunta Augusta, portrety królów, obrazy mistrzów włoskich i holenderskich oraz renesansowe i barokowe meble.

Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie i Koło Pojazdów Zabytkowych Automobilklubu Krakowskiego organizują pokaz ok. trzydziestu samochodów zabytkowych na płycie Rynku Głównego (pomiędzy kościołem św. Wojciecha a Bazyliką Mariacką) 15 maja w godzinach: 17.00 - 17.45.

- W piątek od godz.18.00 do 3.00 w sobotę, dla uczestników nocnego zwiedzania muzeów będzie bezpłatna komunikacja miejska. Z uprawnień do darmowego przejazdu będą mogły korzystać osoby okazujące specjalnie wydany żeton lub bilet muzealny (do pobrania w Muzeach biorących udział w Nocy Muzeów 2015) – poinformowali organizatorzy krakowskiej "Nocy Muzeów".

Szczegółowe informacje na temat godzin zwiedzania poszczególnych instytucji, dostępne są na stronie: www.krakowskienoce.pl.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3oto7g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3oto7g
Więcej tematów