Trwa ładowanie...

Niedziela Palmowa w Nowym Sączu. Kuriozalna transmisja mszy

28 marca w Kościele Katolickim obchodzimy Niedzielę Palmową. Od soboty w Polsce obowiązują nowe obostrzenia, w związku z którymi wielu wiernych decyduje się na oglądanie transmisji ze mszy. Tak samo w Nowym Sączu, gdzie w transmisję wklejono puste ławki.

Share
Niedziela Palmowa w Nowym Sączu. Kuriozalna transmisja ze mszyNiedziela Palmowa w Nowym Sączu. Kuriozalna transmisja ze mszyŹródło: Twitter
d34nkng

Transmisja ze mszy w kościele pw. Świętej Małgorzaty, celebrowana z okazji Niedzieli Palmowej, pojawiła się na stronie internetowej parafii z Nowego Sącza.

Niedziela Palmowa w Nowym Sączu. Kuriozalna transmisja i puste ławy

Na nagraniu, które uchwycił jeden z internautów, widać, że w transmisję wklejone zostały puste ławy kościelne.

Kościoły pozostaną otwarte. Reakcja księdza na słowa lekarza

Nowy Sącz. Transmisja ze mszy. Komunikat na stronie parafii

Na stronie internetowej parafii w Nowym Sączu, gdzie opublikowano transmisję, również pojawił się komunikat.

d34nkng

Mogą zdarzać się przerwy w transmisji z przyczyn niezależnych. Przepraszamy" - poinformowali księża.

Niedziela Palmowa w cieniu pandemii. Nowe obostrzenia w kościołach

Od soboty w całej Polsce obowiązują nowe obostrzenia. To efekt wzrostu zakażeń koronawirusem, z którym mamy do czynienia od kilku tygodni. Tylko w ciągu ostatniej doby stwierdzono 29 253 nowe przypadki. Zmarło 131 osób.

Nowe obostrzenia dotknęły zwłaszcza sektor usług, a także wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane. Restrykcje ograniczają jednak też liczbę osób, które mogą przebywać w sklepach, czy też uczestniczyć w mszach świętych. Od 27 marca do 9 kwietnia w kościele będzie mogła znajdować się jedna osoba ana 20 mkw. Obowiązkowe jest też zachowanie odstępu 1,5 m od innych wiernych oraz noszenie maseczki ochronnej.

d34nkng

To drugie ograniczenie uderza zwłaszcza w wiernych Kościoła Katolickiego, który szykują się do Wielkanocy. 28 marca obchodzimy Niedzielę Palmową, która tradycyjnie otwiera okres Wielkiego Tygodnia.

Święto Niedzieli Palmowej to jedno z najstarszych świąt w Kościele. Obchodzona jest na pamiątkę wjazdu Chrystusa do Jerozolimy. To także zapowiedź wydarzeń, które pod koniec tygodnia będą przypominały o wydarzeniach z ostatnich dni Jezusa przed śmiercią, a także jego zmartwychwstaniu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d34nkng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34nkng
d34nkng
Więcej tematów