Trwa ładowanie...

Małopolska Kurator Oświaty emocjonalnie o uchyleniu uchwały "anty-LGBT"

Barbara Nowak skomentowała wynik poniedziałkowego głosowania w sejmiku województwa małopolskiego, w którym radni uchylili tzw. uchwałę anty-LGBT. "Dziś Sejmik Małopolski przekreślił pamięć o Polakach, co honoru bronili za cenę życia" - napisała Małopolska Kurator Oświaty.

Share
Małopolska Kurator Oświaty emocjonalnie o uchyleniu uchwały "anty-LGBT"
Małopolska Kurator Oświaty emocjonalnie o uchyleniu uchwały "anty-LGBT" Źródło: Agencja Gazeta
d37cm54

"Honor - dla Polaków od pokoleń bezcenny. Dziś Sejmik Małopolski przekreślił pamięć o Polakach, co honoru bronili za cenę życia, haniebnie Go wycenił i sprzedał za obietnicę miliardów euro. Co będzie kolejne? Bóg? Ojczyzna? Dziękuję 7 Sprawiedliwym, co honoru bronili" - napisała Barbara Nowak na Twitterze.

W ten sposób Małopolska Kurator Oświaty skomentowała poniedziałkowe głosowanie nad przygotowaną przez małopolską opozycję uchwałą, uchylającą tzw. uchwałę anty-LGBT.

Małopolski PiS podzielony ws. tzw. uchwały anty-LGBT

Głosowanie w sprawie uchylenia kontrowersyjnej uchwały poprzedziła gorąca dyskusja między radnymi PiS, którzy nie mówili w tej sprawie jednym głosem. Marszałek województwa Witold Kozłowski proponował, by z uchwały wykreślić wszystkie fragmenty dotyczące "ideologii LGBT". Na to nie chciała przystać część radnych z ojcem prezydenta Janem Dudą na czele. Sprzeczka, która wywiązała się miedzy radnymi PiS doprowadziła do przesunięcia startu obrad o kilka godzin.

d37cm54

Ostatecznie, poddana pod głosowanie uchwała autorstwa radnych opozycji, została przyjęta. Za głosowało 16 radnych, 7 było przeciw, a 15 wstrzymało się od głosu. W dokumencie znalazł się zapis, na mocy którego uchylona została tzw uchwała anty-LGBT z 2019 roku.

"Deklaracja anty-LGBT w Małopolsce uchylona. Kończy się już ten festiwal żenady. Udało się, chociaż pożegnałem się z funkcją wicemarszałka województwa. Kilka miesięcy dyskusji za nami i w głosowaniu 16 za, 7 przeciw, 15 wstrzymało się. Koniec!" - skomentował głosowanie na Twitterze radny porozumienia Tomasz Urynowicz.

Pogłoski ws. ministerstwa. Wiceminister komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d37cm54

Podziel się opinią

Share
d37cm54
d37cm54
Więcej tematów