Trwa ładowanie...

Magdalena Kralka stara się o list żelazny. Co może na tym zyskać?

Magdalena Kralka stara się o list żelazny. Chce wrócić do Polski i "z wolnej stopy" odpowiadać przed sądem. Mieszkanka Krakowa jest podejrzana o kierowanie gangiem związanym z kibolami Cracovii oraz handel narkotykami.

Magdalena Kralka stara się o list żelazny. Co może na tym zyskać?Źródło: Materiały prasowe
dmnl8td
dmnl8td

Magdalena Kralka to 30-letnia mieszkanka Krakowa.Kilka tygodni temu prokuratora wydała za nią Międzynarodowy List Gończy. Kobieta ścigana jest również przez Interpol. Mimo to pozostaje nieuchwytna.

30-latka jest podejrzana o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą orazhandel narkotykami na masową skalę. Śledczy twierdzą, że grupa prowadzona przez Kralkę ściągnęła do Polski 5,5 tony marihuany wartej 88 milionów złotych oraz 120 kg kokainy o wartości 4,3 miliona euro. Zarzuty stawiane 30-latce dotyczą również utrudniania postępowania karnego, składania fałszywych zeznań oraz nakłaniania do tego inne osoby.

Magdalena Kralka ukrywa się poza granicami Polski. Przebywała w kilku państwach. Obecnie znajduje się w kraju, gdzie ze względu na prawo, polskie służby są bezradne. Podejrzana bardzo ostrożnie kontaktuje się z osobami w kraju. Jej sposobów komunikacji wykluczają namierzenie.

Magdalena Kralka stara się o list żelazny

Jak podaje TVN24, we wtorek w Sądzie Okręgowym w Krakowie obrońca Magdaleny Kralki złożył wniosek o wydanie listu żelaznego. Dzięki temu dokumentowi kobieta mogłaby wrócić do kraju i przebywać na wolności do momentu prawomocnego ukończenia postępowania.

dmnl8td

Adwokat Kralki Maciej Burda zapewnia, że jego klientka nie zamierza utrudniać prowadzenia śledztwa. W zamian za gwarancję wolności do momentu zakończenia postępowania, Kralka zaproponowała wniesienie poręczenia w wysokości 100 tys. zł.

TVN24 ustalił również, że Kralka starała się już o przyznanie jej listu żelaznego w ubiegłym roku. Sąd Okręgowy odrzucił jej prośbę.

Magdalena Kralka liderem gangu "Zielonych"

Magdalena Kralka miała przejąć kontrolę nad krakowskim gangiem "Zielonych" po zatrzymaniu jego założycieli, braci Jakuba, Mariusza i Adriana Z. Ostatni z mężczyzn został zastrzelony przez antyterrorystę podczas zatrzymania.

Kralka jest partnerką Mariusza Z., a prowadzeniem gangu zajmowała się wraz z Gabrielą S. (konkubiną zastrzelonego Adriana Z.).

Źródło: TVN24

dmnl8td
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dmnl8td
Więcej tematów