Krakowska myśl technologiczna zrewolucjonizuje rynek? System Genuino w walce z plagiatem
Problem plagiatów to udręka uczelni na całym świecie. Na wojnę z procederem wyszła krakowska firma, która stworzyła program uniemożliwiający bezkarne kopiowanie. Jest duża szansa, że niebawem zrewolucjonizuje europejski rynek i skutecznie zakończy kradzież intelektualną.
25.08.2015 | aktual.: 25.08.2015 11:29
Polski system edukacji od lat nie może sobie poradzić z narastającym problemem plagiatu. Kopiowanie treści z internetu czy przepisywane obszernych fragmentów z książek jest dla wielu studentów oczywistym elementem "pisania" pracy dyplomowej. Coraz częściej słyszy się również o przypadkach kradzieży własności intelektualnej w środowisku naukowym, gdzie rozprawy doktorskie i profesorskie bywają zlepkiem publikowanych już wcześniej badań i wniosków.
W raporcie z listopada 2014 roku, inspektorzy z Najwyższej Izby Kontroli wskazali, że jedną z głównych przyczyn takiego stanu rzeczy jest nieskuteczność stosowanych dotychczas informatycznych systemów antyplagiatowych.
Dlatego młodzi przedsiębiorcy z Krakowa postanowili walczyć z nielegalnym kopiowaniem treści i stworzyli System Antyplagiatowy Genuino.
- To system, który w procesach porównawczych wykorzystuje innowacyjne algorytmy genetyczne, rozwiązujące problemy związane ze złożonością języka polskiego i zapewniające niespotykaną, jak dotąd na polskim rynku trafność oraz wiarygodność wyników - mówią Wirtualnej Polsce twórcy programu. - Z punktu widzenia uczelni, ważne jest również, że Genuino udostępnia narzędzie pomagające w integracji wewnątrzuczelnianych baz prac dyplomowych z ORPD. Oprogramowanie można nabyć zarówno w tradycyjnej formie licencji, jak i w postaci usługi, dzięki zastosowaniu modelu SaaS - tłumaczą twórcy.
Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .