Trwa ładowanie...
d3vcqs1

Kraków: święto ulicy św. Tomasza

Ulica św. Tomasza - najdłuższa i najbardziej niezwykła w Starym Krakowie, jak twierdzą jej bywalcy - świętowała w sobotę imieniny swojego patrona.

d3vcqs1
d3vcqs1

Ulica łączy - jak cięciwa - Planty i przecina ulice Sławkowską, św. Jana, Floriańską i Szpitalną. W sobotę na jej całej długości zamknięto ruch samochodowy. Prawie 40 pubów, kawiarni i restauracji otworzyło swoje podwoje, zostały wystawione stoliki i zaaranżowane podwórka.

To jest wyjątkowa ulica, ponieważ jest to najdłuższa ulica w starym Krakowie. Wyjątkowi są też jej mieszkańcy, którzy prawie wszyscy zgodzili się na to święto i czują się wyróżnieni, że tu mieszkają i pracują - powiedział Kazimierz Madej z kabaretu "Loch Camelot", inicjator poprzedniego święta ulicy św. Tomasza sprzed dwóch lat i współorganizator obecnego.

Jego zdaniem, niezwykły i szczególnie bliski ludziom jest też patron ulicy: święty, który upadł, bo zwątpił jak człowiek, ale się podniósł.

Po rozpoczęciu święta z dwóch stron ulicy wyruszył pochód, w którym spotkali się św. Tomasz z orkiestrą dętą i orszakiem słoniątek oraz król na koniu i górale na furmankach. Pochód, wzbogacony postaciami historycznymi, objechał pobliski Rynek Główny i ruszył Floriańską pod Barbakan.

W Zaułku Niewiernego Tomasza występować będzie kabaret Loch Camelot. Przed kawiarnią Manekin zaplanowano pokaz mody. O 17.00 odbędzie się publiczne krojenie olbrzymiego tortu, upieczonego na cześć św. Tomasza w pobliskiej cukierni. Na wieczór zapowiedziano liczne koncerty, zabawy i pokazy.(aka)

d3vcqs1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vcqs1
Więcej tematów