Trwa ładowanie...

Kraków. Ksiądz przepędził wolontariuszkę WOŚP. Proboszcz przeprasza

Wolontariuszka WOŚP, która zbierała datki do puszki przed Kościołem pod wezwaniem Św. Szczepana w Krakowie, została przepędzona przez księdza. "Won stąd" i "Wara" - m.in. takimi słowami zwrócił się do niej duchowny. Teraz przeprosiny w sprawie wystosował proboszcz parafii.
Share
Kraków. Ksiądz przepędził wolontariuszkę WOŚP. Proboszcz przeprasza
Kraków. Ksiądz przepędził wolontariuszkę WOŚP. Proboszcz przepraszaŹródło: Facebook
duzwcyn

Nagranie z incydentu z udziałem księdza wywołało poruszenie. Na filmie opublikowanym w mediach społecznościowych widać, jak kapłan z Kościoła św. Szczepana w Krakowie w bardzo emocjonalny i agresywny sposób nakazuje opuścić wolontariuszce WOŚP teren świątyni.

- Diabelska organizacja! Won stąd! Wara! - krzyczy, tupiąc nogą i wymachując rękoma. Na relacji słychać, jak przeganiana wolontariuszka próbuje wytłumaczyć księdzu, że Kościół powinien wspierać zbiórkę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten jednak pozostaje niewzruszony i powtarza tylko "Wara".

Kraków. Wolontariuszka WOŚP przegoniona. Proboszcz przeprasza

Do sytuacji nagranej przed krakowską świątynią odniósł się ks. Leszek Garstka, proboszcz parafii św. Szczepana w Krakowie.

duzwcyn

"Ze względu na niewłaściwe zachowanie kapłana z diecezji odesko-symferopolskiej (Ukraina) posługującego w naszym kościele wobec wolontariuszki WOŚP w dniu 31.01.2021 r. składamy wyrazy ubolewania i przepraszamy wolontariuszkę i wszystkich, których te słowa i zachowanie kapłana obraziły, a które nie powinny nigdy mieć miejsca" - napisał proboszcz w komunikacie opublikowanym na stronie parafii.

Zobacz też: Obostrzenia znikną wraz ze szczepieniami? Gowin: to na pewno będzie bodziec

Mimo wystosowania przeprosin na stronie nadal znajduje się wcześniejsze ogłoszenie dotyczące Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym przeczytać można, że w zbiórce pieniędzy pomaga Strajk Kobiet.

"Uwaga!!! Wielka Orkiestra świątecznej Pomocy zbiera w tym roku pieniądze na laryngologię dziecięcą. Pomaga w tym tzw. Strajk Kobiet, który żąda aborcji, czyli zabijania dziecka poczętego, bez ograniczeń" - oświadczono, pisząc czerwonymi literami.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

duzwcyn

Podziel się opinią

Share
duzwcyn
duzwcyn
Więcej tematów