Trwa ładowanie...

Imprezowy rozkład jazdy na weekend w Krakowie!

Nie wiesz jak spędzić mikołajkowy weekend? Jakie koncerty będą? Gdzie są najlepsze imprezy w Krakowie? Zapoznaj się z naszym imprezowym rozkładem jazdy i zaplanuj najbliższe wieczory.

Imprezowy rozkład jazdy na weekend w Krakowie!Źródło: Makroconcert
dpvcpak
dpvcpak

PIĄTEK

ICE Kraków zaprasza do siebie wszystkich miłośników baletu już w ten piątek. O godz. 16:00 i 19:00 odbędą się tutaj występy grupy Moscow City Ballet. Publiczność wychodzi z ich spektakli z wypiekami na twarzy. Najlepszy zespół tancerzy klasycznych wystąpi w Krakowie z "Jeziorem Łabędzim", najsłynniejszym i uwielbianym przez publiczność baletem Piotra Czajkowskiego. Od lat historia pełna liryzmu, poetyckiej fantastyki i wątków miłosnych przyciąga rzesze fanów. Wspaniała choreografia i przepiękna muzyka dopełniają dzieło. Ceny biletów wahają się od 120 do 160 zł, w zależności od miejsca.

W studenckim klubie Kwadrat rozbrzmią zupełnie inne dźwięki - tutaj w piątek wystąpi Jelonek. Michał Jelonek to polski kompozytor, muzyk i skrzypek, członek zespołów Hunter i Orkiestra Dni Naszych. Muzyka wykonywana przez niego jest różnorodna, nie ogranicza się do jednego gatunku. Nagrał płyty zawierające muzykę poważną, pop, folk, rock, metal, hard rock. Na supporcie zagra Hedonism. Bilety kosztują 40 zł.

W krakowskiej Rotundzie trwa Jazz Juniors, czyli czas na młody jazz. W jego ramach w piątek o godz. 19:00 wystąpi Bartosz Dworak Quartet, czyli laureaci zeszłorocznej edycji festiwalu. Zespół został założony w 2010 r. w Katowicach przez studentów Akademii Muzycznej. Głównym założeniem bandu jest w pełni akustyczne brzmienie, oraz synteza tradycji z nowoczesnością. W repertuarze grupy zawierają się głównie kompozycje autorskie, w których usłyszeć można subtelne wpływy różnych gatunków muzycznych. O godz. 20:15 wystąpi Zbigniew Namysłowski Quintet. Nagrał już ok. 30 płyt autorskich, wydawanych także za granicą.

SOBOTA

W sobotę po raz kolejny ICE Kraków zaprosi na widownię fanów baletu. O godz. 17:00 wystąpi grupa Moscow City Ballet z "Dziadkiem do orzechów". Nawet The New York Times nazwał ten spektakl olśniewającym i zapierającym dech w piersiach. Tancerze przedstawią historię małej dziewczynki, która dostaje w prezencie tytułowego dziadka do orzechów. W jej śnie staje się on księciem z bajki i razem wędrują przez Krainę Słodyczy. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec wieszczki cukrowej, Taniec hiszpański, Taniec arabski, Taniec chiński, Trepak (Taniec rosyjski), Taniec pasterski oraz końcowy Walc kwiatów. Bilety kosztują od 120 do 160 zł.

dpvcpak

W klubie Studio w sobotę, 6 grudnia, rozpoczął się Festiwal Synestezje. O godz. 12:00 otwarto wystawę prac młodych twórców z zakresu różnych technik artystycznych m.in. rzeźby, malarstwa, ceramiki, instalacji, performance’u, teatru lalek, rysunku i fotografii. Wspólnym tematem łączącym prace jest zjawisko synestezji. O godz. 16:30 odbędzie się koncert zespołów konkursowych Festiwalu. Wystąpią: The Exile, Explozer, Cheap Tabacco oraz The Abstinents. Wieczorem o godz. 21:00 wystąpią Gooral i Łąki Łan. Na ten koncert trzeba zakupić bilet - kosztuje 55 zł.

W sobotę w ramach Jazz Juniors w Rotundzie wystąpią: o godz. 18:00 Rafał Sarnecki Brooklyn Sextet oraz o godz. 19:15 Marcin Wasilewski Trio. Rafał Sarnecki to znakomity gitarzysta młodego pokolenia. Jego muzyczna kariera zaczęła się bardzo mocnym akcentem - zwycięstwem na Międzynarodowym Konkursie Gitarzystów Jazzowych Guitar City w Warszawie (2002). Dziś artysta jest prawdziwym ambasadorem młodego polskiego jazzu na świecie. Bilety na koncerty kosztują 35 zł ulgowy i 50 zł normalny.

NIEDZIELA

W ubiegłym roku obchodziliśmy dwusetną rocznicę urodzin Giuseppe Verdiego. Stała się ona inspiracją do stworzenia międzynarodowego projektu "Verdi Gala". W niedzielę w ICE Kraków będziemy mogli wziąć udział w tym wielkim widowisku operowym. "Verdi Gala" to przygotowany z rozmachem spektakl muzyczno-sceniczny, który łączy w sobie najpiękniejsze fragmenty najpiękniejszych oper m.in.: La Traviata, Rigoletto, Aida, Nabucco. Najpiękniejsze arie, duety, ensamble i chóry ze słynnym Va pensiero w połączeniu z bogatą scenografią, bajecznymi kostiumami, oryginalną choreografią można będzie podziwiać w ICE Kraków 7 grudnia od godz. 17:00. Bilety są dostępne w cenie od 70 do 150 zł.

W klubie Studio w niedzielę - drugi dzień Festiwalu Synestezje. Od godz. 12:00 będzie można nadal podziwiać wystawę festiwalową. O godz. 16:15 odbędzie się wykład Jakuba Woynarowskiego "Visual Storytelling, czyli nowe pismo obrazkowe". Mówca jest interdyscyplinarnym artystą, designerem i niezależnym kuratorem, współtwórcą książek z pogranicza teorii i praktyki wizualnej, autorem artbooków i komiksów. Wieczorem na scenie wystąpi laureat konkursu muzycznego oraz grupa Hey. Bilety na koncert kosztują w przedsprzedaży 50, a w dniu koncertu 55 zł.

dpvcpak

Klub Kwadrat zaprasza na niedzielny koncert TSA, Voo Doo, 230 Volt. TSA to polski zespół rockowy, zaliczony do prekursorów heavy metalu w Polsce. Powstał już w 1979 roku i do dziś trzyma się sceny. W początkowym okresie działalności TSA czerpał inspirację z dokonań muzycznych grup AC/DC i wczesnego Led Zeppelin, jednak stopniowo rozwijał własny styl. Zespół kilkukrotnie się rozpadał, by w 2004 roku powstać niczym feniks z popiołów. Pierwszy po reaktywacji album "Proceder" uzyskał nominację do Fryderyka. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00, bramy zostaną otwarte o 19:00. Bilety kosztują w przedsprzedaży 40 zł, a w dniu koncertu 45.

W kinie Kijów.Centrum w niedzielę wystąpi Maciej Maleńczuk z zespołem Psychodancing. Podczas koncertu artysta wykona największe przeboje z płyty Psychodancing, Psychodancing 2, Yugopolis oraz kilka nieprezentowanych nowych utworów. Koncert rozpocznie się o godz. 17:00, bilety są dostępne w cenie od 70 zł.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem ważnego wydarzenia?

Poinformuj Internautów o tym, co dzieje się w Polsce, na świecie, w Twojej okolicy! **

dpvcpak
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpvcpak
Więcej tematów