Trwa ładowanie...

Grażyna Wolszczak wygrała w sądzie walkę w sprawie smogu. Skarb Państwa przekaże pieniądze na cel charytatywny

Grażyna Wolszczak pozwała Skarb Państwa za zanieczyszczone powietrze. Zapadł wyrok w procesie wytoczonym przez aktorkę. Sąd przyznał jej rację i zasądził od państwa przekazania 5 tys. złotych na cel charytatywny - podaje PAP.

Grażyna Wolszczak wygrała w sądzie walkę w sprawie smogu. Skarb Państwa przekaże pieniądze na cel charytatywnyŹródło: PAP
d42b6y4
d42b6y4

Grażyna Wolszczak pozwała Skarb Państwa za niewystarczającą walkę ze smogiem w listopadzie ub. roku. Domagała się 5 tys. zł zadośćuczynienia, które przekaże na cel charytatywny. W czwartek w sądzie rejonowym w Warszawie zapadł wyrok w tej sprawie.

Sąd zasądził od Skarbu Państwa przekazania 5 tys. zł na rzecz fundacji Unicorn z Krakowa. W uzasadnieniu stwierdził, że "każdy ma prawo do korzystania z walorów nieskażonego środowiska". Stwierdzono bezsprzecznie, że na terenie Polski występowały bardzo znaczące przekroczenia dopuszczalnego poziomu pyłów, szczególnie w okresie zimowym. Zwrócono uwagę, że Polska należy do krajów, które na przestrzeni lat są najbardziej zanieczyszczone w Unii Europejskiej.

Zdaniem sądu nie ulega wątpliwości, że Skarb Państwa podejmował szereg działań w celu poprawy jakości powietrza, ale większość z nich była opóźniona bądź nieskuteczna. Wyrok nie jest prawomocny – podaje PAP.

- To precedensowy wyrok. Jestem wzruszona, nie wiem co powiedzieć - mówiła po ogłoszeniu wyroku Grażyna Wolszczak, cytowana przez PAP. Aktorka planowała pozwać w tej sprawie także miasto Warszawa. Postanowiła jednak pozew wycofać i dać szansę nowemu prezydentowi Rafałowi Trzaskowskiemu.

d42b6y4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d42b6y4
Więcej tematów