Trwa ładowanie...

Dziwisz: chrześcijanie i Żydzi mają jednego Ojca

Zarówno chrześcijanie, jak i wyznawcy judaizmu
"mają w niebie jednego Ojca" - mówił metropolita krakowski kard.
Stanisław Dziwisz w czasie nabożeństwa słowa Bożego, odprawionego z okazji XI Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce.

Dziwisz: chrześcijanie i Żydzi mają jednego OjcaŹródło: PAP
djgkpab
djgkpab

Mamy przecież w niebie jednego Ojca, który widzi nas wszystkich jako swoje dzieci i pragnie, byśmy umieli uznać jedność w człowieczeństwie, mimo dzielących nas różnic - powiedział podczas nabożeństwa odprawionego w Bazylice oo. Franciszkanów Krakowie kardynał Stanisław Dziwisz.

Kardynał nawiązał też do hasła XI Dnia Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce: "Bóg stworzył człowieka na swój obraz: stworzył mężczyznę i kobietę." To z Jego woli jesteśmy mężczyzną lub kobietą i nikt z nas nie może w pojedynkę wyrazić całości człowieczeństwa, które 'od początku' jest związane z tajemnicą dwóch uzupełniających się płci.

Metropolita podkreślał, że w dwoistości mężczyzny i kobiety wyraża się boży zamysł, by "szukać najgłębszej jedności ponad różnicami, które są niezbędnym elementem pełni". Człowiek musi dojrzewać do jedności, do jedności przez miłość - mówił kardynał Dziwisz.

Jak podkreślił kardynał Dziwisz, Dzień Judaizmu "to czas modlitwy i refleksji, która pozwala odkrywać wspólne duchowe wielkie dziedzictwo. Jest nim uznawanie przez chrześcijan i wyznawców judaizmu Abrahama za Ojca wiary, odwoływanie się do Mojżesza i norm moralnych Dekalogu, a także do nauczania proroków i do duchowości Psalmów."

W nabożeństwie uczestniczył także rabin Krakowa Boaz Pasz.

djgkpab
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djgkpab
Więcej tematów