Trwa ładowanie...

Bezpłatny internet na przystankach MPK

• W Krakowie będzie bezpłatny dostęp do internetu na przystankach autobusowych
• Do tej pory wymieniono 65 wiat przystankowych

Bezpłatny internet na przystankach MPKŹródło: ZIKiT
d3ojp7z

Trwa kompleksowa wymiana wiat przystankowych w Krakowie, a przy okazji zamontowany został bezprzewodowy, bezpłatny internet, z którego mogą już korzystać pasażerowie. Jeśli pomysł się sprawdzi, wiaty z Wi-Fi pojawią się również w innych miejscach w mieście.

Na razie dostęp do internetu testowany jest na przystanku tramwajowym na Rondzie Hipokratesa (przystanek na ul. Broniewskiego, w kierunku DH Wanda). Wi-Fi zapewnia tam specjalny panel zamontowany tuż nad gablotą reklamową. Montaż oraz dostawę prądu finansuje firma AMS. Po okresie próbnym będzie możliwość sprawdzenia, ile osób skorzystało z internetu i to pokaże, na ile takie rozwiązanie jest potrzebne.

- Przypominamy, że od roku trwa wymiana wiat przystankowych w Krakowie, dla miasta niewiążąca się z żadnymi kosztami, ponieważ firma dokonuje jej w zamian za dochód z reklam umieszczonych w gablotach. Najwięcej wiat, bo blisko 200, wymienionych będzie w ciągu pierwszych czterech lat - po ok. 50 lokalizacji rocznie do 2018 roku oraz w nowych lokalizacjach, w których do wskazanego roku powstanie 100 wiat. Koncesja obejmuje również odremontowanie i posadowienie w nowych lokalizacjach 125 wiat zdemontowanych z dotychczasowych lokalizacji, których stan kwalifikuje je do ponownego wykorzystania - informują przedstawiciele ZIKiT-u.

W ramach tej umowy, od początku roku do połowy lipca wymienionych zostało 65 wiat.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d3ojp7z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ojp7z
Więcej tematów