Trwa ładowanie...

"Angielski 5 razy w tygodniu" zostaje w szkołach w Krakowie

• "Angielski 5 razy w tygodniu" będzie kontynuowany
• Urzędnicy postanowili sfinansować kolejny rok szkolny
• W projekt zaangażowanych jest 50 szkół z Krakowa

"Angielski 5 razy w tygodniu" zostaje w szkołach w KrakowieŹródło: PAP, fot: Darek Delmanowicz
d7cswno
d7cswno

W środę odbyło się spotkanie z Katarzyną Cięciak, zastępcą prezydenta Krakowa oraz dyrektorem Dariuszem Domajewskim w sprawie kontynuacji projektu "Angielski 5 Razy w Tygodniu".

Decyzją urzędników, pieniądze będą na opłacenie angielskiego kolejnych miesięcy nauki.

- Dzięki decyzji pani prezydent możliwe będzie kontynuowanie programu "Angielski 5 Razy w Tygodniu". Środki uzyskane z budżetu obywatelskiego wystarczą tylko do końca I semestru 2015/2016, czyli do 15 stycznia 2016. Teraz możliwe będzie przedłużenie do końca czerwca 2016 roku - skomentował dla Wirtualnej Polski Łukasz Wantuch, pomysłodawca projektu.

- Zamierzam w przyszłym roku złożyć projekt do budżetu obywatelskiego na 3 mln złotych, co pozwoli zapewnić finansowanie na następne lata, czyli rok szkolny 2016/2017 w pełnym zakresie - dodaje Wantuch.

d7cswno

Innowacyjny w skali kraju pomysł ma na celu wprowadzenie lekcji angielskiego w każdy dzień nauki. Ma to w przyszłości zwiększyć konkurencyjność młodych Polaków na europejskim rynku pracy. Obecnie "angielski 5 razy w tygodniu skierowany jest głównie do dzieci z krakowskich szkół podstawowych. Projektem objętym jest ok. 50 placówek.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d7cswno
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7cswno
Więcej tematów