Trwa ładowanie...
d17d0pe

Kraków: X spotkanie premierów Grupy WyszehradzkiejPremierzy (od lewej): Słowacji - Mikulas Dziurinda, Czech - Milosz Zeman, Polski - Jerzy Buzek i Węgier Viktor Orban (PAP/Jacek Bednarczyk)
Premierzy Polski, Czech, Słowacji i Węgier przyjechali w czwartek do Krakowa na X spotkanie Grupy Wyszehradzkiej.

d17d0pe
d17d0pe

W Teatrze im. J. Słowackiego uczestniczą w "Koncercie czterech narodów". W programie koncertu znalazły się utwory: Czecha - Josefa Suka, Słowaka - Ilji Zeljenki, Węgra -Beli Bartoka oraz kompozytorów polskich - Grażyny Bacewicz i Henryka Mikołaja Góreckiego.

Na scenie Teatru im. J. Słowackiego wystąpiła Sinfonietta Cracovia pod batutą Jerzego Maksymiuka. Premier Węgier - Viktor Orban, właśnie w czwartek w Krakowie obchodzi swoje 38 urodziny. Z tej okazji otrzyma od premiera Jerzego Buzka szablę z napisem "Polak-Węgier: dwa bratanki".

W piątek rano premierzy Czech - Milosz Zeman, Słowacji - Mikulas Dziurinda, Węgier - Victor Orban i Polski - Jerzy Buzek będą pozowali na Rynku Głównym do wspólnego zdjęcia. Później, w sali Hołdu Pruskiego w Sukiennicach, rozpoczną się obrady Wyszehradzkiej "Czwórki".

Rozmowy mają dotyczyć m.in. podsumowania 10 lat współpracy państw Grupy Wyszehradzkiej i funkcjonowania Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Premierzy będę dyskutować także o zbliżającym się szczycie Unii Europejskiej w Goeteborgu i szczycie NATO, który odbędzie się w Pradze w przyszłym roku. (and)

d17d0pe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d17d0pe
Więcej tematów