Trwa ładowanie...

Kpili ze starszych kobiet głosujących na PiS. Paulina Młynarska: Chce mi się płakać

Po wyborach w sieci krążył mem wyśmiewający kobiety pobierające świadczenia wprowadzone przez PiS. "To poraża pogardą. Wychowała mnie jedna z takich wiejskich kobiet. Zawdzięczam jej bezgranicznie dużo" - skomentowała Paulina Młynarska.

Share
Kpili ze starszych kobiet głosujących na PiS. Paulina Młynarska: Chce mi się płakać
Źródło: East News
d3bexh0

Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory, zdobywając poparcie 45,38 proc. Polaków. Po ogłoszeniu wyników w sieci zaczął krążyć obrazek przedstawiający kobietę wyciągającą ręce po pieniądze. Obok widoczny był napis: "Daj głos". Grafika sugerowała, że starsze osoby popierają PiS, bo partia rządząca wprowadziła wiele programów socjalnych.

Grafikę na swoim profilu na Facebooku udostępniła m.in. aktorka Krystyna Janda. Internauci wytknęli jej, że fundacja właścicielki teatrów w latach 2005-17 otrzymała z budżetu państwa 15 mln zł. W całej sprawie w sieci pojawiła się fala komentarzy. Teraz głos zabrała także aktorka i dziennikarka Paulina Młynarska.

"Ten mem jest wstrząsający. Poraża pogardą do osób najbardziej zapracowanych, obciążonych i umęczonych codziennością, jakie chodzą po tym świecie - starych kobiet wiejskich. Wychowała mnie jedna z nich" - przyznała Młynarska. "Ma na imię Helena i pochodzi z Beskidów. Opisałam ją w jednej z książek" - dodała.

d3bexh0

Aktorka przyznała, że zawdzięcza kobiecie "bezgranicznie dużo", ponieważ to ona nauczyła Młynarską "dobra, czułości i współczucia".

"Nie głosujemy na tę samą opcję, tego jestem pewna. Ale ją widzę na tym koszmarnym memie i chce mi się płakać" - przyznała.

Zobacz także: Wybory do PE. Jacek Sasin uderza w Donalda Tuska

Młynarska zaznaczyła, że patrząc na krążący w sieci mem widzi "ukochane, serdeczne, wesołe gaździny z Podhala".

d3bexh0

"Widzę babcie i mamy przyjaciółek i przyjaciół pochodzących ze wsi. Wiecznie urobione po łokcie, stawiające na stole talerze parującej zupy, krojące chleb, parzące się przy dokładaniu do pieca, troszczące się o wszystkich tylko nie o siebie" - napisała. Na koniec dodała, że nie może się pogodzić z takim ocenianiem ludzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3bexh0

Podziel się opinią

Share
d3bexh0
d3bexh0
Więcej tematów