Trwa ładowanie...

Wyniki wyborów do Europarlamentu 2019. Krystyna Janda skrytykowana za rysunek

Jak zwykle z wyników wyborów do Europarlamentu nie każdy jest zadowolony. W szczególny sposób upust swojemu rozczarowaniu daje Krystyna Janda. Aktorka umieściła w sieci prześmiewczy rysunek i została za to mocno skrytykowana. Więc go usunęła.
Share
Krystyna Janda jest znana z niechęci do PiS-u. Zarzucono jej, że posunęła się za daleko
Krystyna Janda jest znana z niechęci do PiS-u. Zarzucono jej, że posunęła się za dalekoŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Martyna Niećko
d3f7ojf

"Promowanie uprzedzeń wobec biednych niewiele się różni od promowania uprzedzeń wobec innych narodów. Trzeba to jasno i otwarcie powiedzieć bez owijania w bawełnę: Krystyna Janda jest rasistką. Liczę na reakcje ludzi kultury" - napisał na Twitterze miejski aktywista Jan Śpiewak.

Do wypowiedzenia ostrych słów w kierunku uznanej aktorki skłonił go jeden z jej ostatnich wpisów. Janda umieściła na Facebooku prześmiewczy rysunek. Widać na nim mężczyznę z niebieskim garniturze, który trzyma nad głową starszej pani z chustką na głowie banknot o nominalne "100".

d3f7ojf

Kobieta wpatruje się z zachwytem w pieniądze, składając ręce w geście podziękowania. Przy jej pasie zawieszony jest różaniec.

"Na serio pani uważa, że gardzenie ludźmi to dobry trop?" - napisał w komentarzach pod rysunkiem jezuita o. Grzegorz Kramer. Po fali krytyki rysunek zniknął z profilu Jandy.

Zobacz także: Znakomity wynik byłej premier w wyborach do PE. Gowin enigmatycznie o przyszłości Szydło

Wyniki wyborów do Europarlamentu. Wygrał PiS

Oto oficjalne wyniki wyborów do czwartych w historii Polski wyborów do Parlamentu Europejskiego:

  • PiS - 45,38 proc.
  • KE - 38,47 proc.
  • Wiosna - 6,06 proc.
  • Konfederacja - 4,55 proc.
  • Kukiz'15 - 3,69 proc.
  • Lewica Razem - 1,24 proc.
d3f7ojf

Frekwencja wyniosła 45,68 proc, co stanowi rekord.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3f7ojf

Podziel się opinią

Share
d3f7ojf
d3f7ojf
Więcej tematów