Trwa ładowanie...
dipfemc

Kownacki za Piętę w komisji ds. Amber Gold. Niemal jednogłośna decyzja posłów

Bartosz Kownacki zastąpi Sławomira Piętę w komisji śledczej ds. Amber Gold. Oficjalna zamiana stała się faktem podczas wieczornego głosowania w Sejmie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bartosz Kownacki zastąpi Stanisława Piętę w komisji śledczej ds. Amber Gold
Bartosz Kownacki zastąpi Stanisława Piętę w komisji śledczej ds. Amber Gold (East News, Fot: Andrzej Hulimka,Paweł Wiśniewski)
dipfemc

Bartosz Kownacki został wybrany niemal jednogłośnie. Głosowało 417 posłów, z czego 402 było za kandydaturą byłego wiceministra obrony narodowej. 8 posłów było przeciw, a 7 się wstrzymało. Uzupełnienie składu komisji było niezbędne po tym, jak stało się jasne, że odwołany zostanie Stanisław Pięta.

   Sejm.gov.pl

Zmiany są wynikiem historii romansu Pięty z byłą modelką Izabelą Kuc. Po tym, jak sprawa wyszła na jaw, poseł PiS został zawieszony w prawach członka partii i klubu parlamentarnego. Wcześniej został także wycofany z komisji ds. służb specjalnych.

dipfemc

Kownacki był sekretarzem stanu w MON w latach 2015-2018. Odpowiadał za sprawy związane z modernizacją wojska i jego uzbrojeniem, a także zakupami sprzętu wojskowego. Został odwołany ze swojej funkcji po tym, jak na stanowisku szefa resortu Antoniego Macierewicza zastąpił Mariusz Błaszczak.

Źródło: sejm.gov.pl

Zobacz także: Scheuring-Wielgus skomentowała romans Pięty

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

dipfemc

Podziel się opinią

Share

dipfemc

dipfemc
Więcej tematów