Takiej riposty Duda się nie spodziewał. Kowalski zaatakował go wprost

Januszowi Kowalskiemu nie podoba się decyzja Andrzeja Dudy dotycząca ustawy o Sądzie Najwyższym. Zdaniem wiceministra rolnictwa z ramienia Solidarnej Polski, prezydent powinien się przyznać do błędu.

Zaskakująca riposta Kowalskiego. "Duda powinien przyznać się do błędu"
Zaskakująca riposta Kowalskiego. "Duda powinien przyznać się do błędu"
Źródło zdjęć: © PAP | Radek Pietruszka
Sylwia Bagińska

Na antenie RMF FM Janusz Kowalski podkreślił, że przyjęcie przez Sejm ustawy o KPO "to nie jest przegrana Solidarnej Polski, tylko Polski".

Zdaniem posła Solidarnej Polski, ustawa o Sądzie Najwyższym nie jest konstytucyjna. - Mam nadzieję, że prezydent Duda będzie bronił konstytucji - dodał wiceszef w resorcie rolnictwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz też: Zaskakująca decyzja Lecha Wałęsy. Komentarz z PiS

Zaskakująca riposta Kowalskiego. "Duda powinien przyznać się do błędu"

- Prezydent Duda powinien przyznać, że błędem były weta do ustaw sądowych - podkreślił na antenie RMF FM Janusz Kowalski.

- (Prezydent - przyp. red.) Andrzej Duda najpierw mówi o tym, że nikt nie będzie nam pisał ustaw w obcych językach, a potem za plecami ministra sprawiedliwości negocjuje z Brukselą ustawę o Sądzie Najwyższym - kontynuował polityk.

Kowalski wychwalał Ziobrę

Dalej Kowalski przekonywał, że minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro jest jednym politykiem Zjednoczonej Prawicy, który przewidział zagrożenie ze strony Brukseli.

- Szkoda, że Solidarna Polska nie opowiada w Brukseli za politykę europejską. Gdyby do mojego gabinetu wszedł jakiś eurokrata, to bym go wyrzucił - stwierdził poseł Solidarnej Polski.

Ustawa o Sądzie Najwyższym

Przypomnijmy, że Sejm 13 stycznia uchwalił nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, której projekt złożył PiS. Według autorów nowelizacji ma ona wypełnić kluczowy kamień milowy dla odblokowania przez Komisję Europejską pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.

Posłowie Solidarnej Polski głosowali przeciw nowelizacji. Trafi ona teraz do prac w Senacie. W sejmowym głosowaniu żadna z 14 poprawek opozycji nie uzyskała poparcia, ale mimo to zdecydowana większość opozycji wstrzymała się od głosu, umożliwiając przyjęcie nowelizacji. Analogiczne do sejmowych poprawki, według zapowiedzi polityków opozycji, mają być zgłoszone w Senacie.

Najprawdopodobniej Senat zajmie się nowelizacją ustawy o Sądzie Najwyższym 31 stycznia. - W Senacie trwają konsultacje z prawnikami i ze środowiskami opiniotwórczymi oraz analizy w senackich komisjach - przekazał w rozmowie z PAP marszałek Senatu Tomasz Grodzki.

Źródło: RMF FM, PAP

Źródło artykułu:WP Wiadomości
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (766)