Trwa ładowanie...
d2e8x2j

Koszmar pasażerów na promie we Włoszech. Grupa uchodźców sparaliżowała rejs

Zdewastowane kajuty, agresja wobec pasażerów i przypadki molestowania seksualnego - tak grupa kilkudziesięciu uchodźców zamieniło rejs w koszmar. Do zdarzenia doszło na promie pasażerskim płynącym z Cagliari na Sardynii do Neapolu. Włosi są zaskoczeni, że uchodźcom nie towarzyszył ani jeden policjant.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koszmar pasażerów na promie we Włoszech. Grupa uchodźców sparaliżowała rejs
(Fotolia, Fot: FedeCandoniPhoto)
d2e8x2j

Około sześćdziesięciu nielegalnych imigrantów, którym Włochy odmówiły azylu, otrzymało w Cagliari nakaz opuszczenia terytorium kraju w ciągu siedmiu dni. Około trzydziestu z nich po wyjściu statku w morze zaczęło dewastować wspólne pomieszczenia. Niektórzy próbowali się wedrzeć do kabin i okraść pasażerów. Odnotowano też przypadki molestowania seksualnego.

Dla większości pasażerów rejs zamienił się w koszmar. Nad sytuacją nie zdołała zapanować załoga promu. Jego kapitan jedynie zawiadomił port w Neapolu, że na pokładzie ma kilkudziesięciu agresywnie zachowujących się osobników.

Policja czekała już na nich na molo. Opinia publiczna jest zdumiona, że ani jeden policjant nie towarzyszył uchodźcom na promie.

d2e8x2j

Podziel się opinią

Share
d2e8x2j
d2e8x2j
Więcej tematów