Trwa ładowanie...

Koszmar pasażerów na promie we Włoszech. Grupa uchodźców sparaliżowała rejs

Zdewastowane kajuty, agresja wobec pasażerów i przypadki molestowania seksualnego - tak grupa kilkudziesięciu uchodźców zamieniło rejs w koszmar. Do zdarzenia doszło na promie pasażerskim płynącym z Cagliari na Sardynii do Neapolu. Włosi są zaskoczeni, że uchodźcom nie towarzyszył ani jeden policjant.

Share
Koszmar pasażerów na promie we Włoszech. Grupa uchodźców sparaliżowała rejs
Źródło: Fotolia, Fot: FedeCandoniPhoto
d3m4sqw

Około sześćdziesięciu nielegalnych imigrantów, którym Włochy odmówiły azylu, otrzymało w Cagliari nakaz opuszczenia terytorium kraju w ciągu siedmiu dni. Około trzydziestu z nich po wyjściu statku w morze zaczęło dewastować wspólne pomieszczenia. Niektórzy próbowali się wedrzeć do kabin i okraść pasażerów. Odnotowano też przypadki molestowania seksualnego.

Dla większości pasażerów rejs zamienił się w koszmar. Nad sytuacją nie zdołała zapanować załoga promu. Jego kapitan jedynie zawiadomił port w Neapolu, że na pokładzie ma kilkudziesięciu agresywnie zachowujących się osobników.

Policja czekała już na nich na molo. Opinia publiczna jest zdumiona, że ani jeden policjant nie towarzyszył uchodźcom na promie.

d3m4sqw

Podziel się opinią

Share
d3m4sqw
d3m4sqw
Więcej tematów