Trwa ładowanie...
pożar

Koszarówka. Pożar wysypiska śmieci na Podlasiu

Strażacy walczą z ogniem na terenie wysypiska śmieci w Koszarówce w okolicach Grajewa w woj. podlaskim. Pożar wybuchł w nocy, a jego gaszenie potrwa wiele godzin.

Share
Koszarówka. Pożar wysypiska śmieci na Podlasiu
Źródło: PAP, Fot: Artur Reszko
dxia579

Ogień, który pojawił się na jednej z hałd odpadów, zauważono ok. godz. 1 w nocy. Zagrożone pożarem było całe składowisko o pow. 4 tys. m kw., ale dzięki natychmiastowej akcji gaśniczej ogień udało się ograniczyć do ok. 230 m kw.

- Sytuacja jest pod kontrolą, pożar się nie rozprzestrzenia - poinformował Radio Białystok dyżurny Komendy Wojewódzkiej PSP w tym mieście. Służby zastrzegają, że dogaszanie pożaru potrwa do popołudnia.

dxia579

Strażacy używają do gaszenia odpadów wody i piasku. Na miejsce wezwano przedstawiciela Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

google maps
Źródło: google maps

Lokalne władze poinformowały, że nie ma zagrożenia dla mieszkańców i konieczności ewakuacji.

Przyczyny pożaru nie są jeszcze znane. Wyjaśniać to będzie policja.

#bezpieczniWPolsce

Poprzez wakacyjną akcję Wirtualnej Polski chcemy ostrzegać naszych czytelników o utrudnieniach spowodowanych wypadkami i innymi niebezpiecznymi zdarzeniami.

dxia579

Tagujcie swoje materiały hasztagiem#bezpieczniWPolsce i razem z nami informujcie o niebezpiecznych sytuacjach. Wysyłajcie swoje zdjęcia i nagrania na adres dziejesie.wp.pl bądź nasz profil na Facebooku WP Dziejesie.

Zobacz także: Jarosław Sellin broni Marka Kuchcińskiego. Ma teorię

dxia579

Podziel się opinią

Share
dxia579
dxia579
Więcej tematów