Trwa ładowanie...

Koszalin. Tragiczny pożar w escape roomie. Poruszający komunikat biskupa

"Głęboko poruszyła mnie wiadomość o tragicznym pożarze w koszalińskim 'escape roomie', w którym zginęło pięć młodych osób. Każda tragiczna śmierć jest niezwykle bolesna i trudno ująć w słowa to, co w takich momentach czuje serce" - napisał ordynariusz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej bp Edward Dajczak.

Share
Koszalin. Tragiczny pożar w escape roomie. Poruszający komunikat biskupa
Źródło: PAP, fot: Marcin Bielecki
d3vplk2

Ze wstępnych informacji wynika, że w pożarze zginęło pięć nastolatek. Szósta osoba - mężczyzna, został odwieziony z poparzeniami i obrażeniami do szpitala. Nieoficjalnie jako przyczynę pożaru wskazuje się eksplozję butli z gazem, która ogrzewała budynek.

"Chciałbym przekazać wyrazy mojej solidarności i bliskości duchowej z rodzinami ofiar. Jako pasterz diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej zginam kolana przed Bogiem i proszę Go o miłosierdzie dla tych, którzy ponieśli śmierć oraz dla ich bliskich" - pisze bp Edward Dajczak w komunikacie opublikowanym na stronie diecezji.

Jak dodaje, w związku z zaistniałą sytuacją podjął decyzję o odwołaniu zapowiadanego na 6 stycznia Orszaku Trzech Króli w Koszalinie. "Ta niewyobrażalna tragedia nie pozwala nam na radosne świętowanie. Chcemy również i w taki sposób wyrazić naszą solidarność z tymi, którzy cierpią" - czytamy.

d3vplk2

Biskup zaprasza wszystkich do wspólnej modlitwy. "6 stycznia o godz. 12 w koszalińskiej katedrze będę sprawował Mszę św. w intencji ofiar i ich rodzin. Po Eucharystii przejdziemy na plac przed ratuszem na chwilę wspólnej modlitwy" - napisał.

Prezydent Koszalina Piotr Jedliński ogłosił niedzielę dniem żałoby. Wszystkie wydarzenia kulturalne i sportowe w mieście zostaną odwołane.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Bp Tadeusz Pieronek: Kościół powinien zająć się tym do czego został stworzony

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3vplk2

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3vplk2
d3vplk2
Więcej tematów