Trwa ładowanie...

Kościół tłumaczy się z księży pedofilów. Rzecznik ma dość zarzutów

Konferencja Episkopatu Polski odniosła się do zarzutów, że w rejestrze pedofilów nie ma nazwisk księży. Rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik wydał stanowcze oświadczenie w tej sprawie.
Share
Komitet Episkopatu Polski reaguje na brak księży w rejestrze pedofilów
Komitet Episkopatu Polski reaguje na brak księży w rejestrze pedofilów Źródło: Forum, Fot: Adam Chelstowski
d2qxze8

"Kościół jest zdecydowanie przeciwny wykorzystywaniu seksualnemu małoletnich, które jest grzechem i przestępstwem. W tej sprawie jest pełna transparentność" – pisze w specjalnym oświadczeniu rzecznik Konferencji Episkopatu Polski. To reakcja na informację, że rejestr pedofilów Ministerstwa Sprawiedliwości, ułatwiający ich identyfikację zwykłym ludziom, nie obejmuje skazanych księży.

Ks. Rytel-Andrianik podkreśla, że Kościół poza potępianiem pedofilii, aktywnie z nią walczy. Jak? Stosując się do dokumentu z 2013 r., w którym biskupi oświadczyli, że "nie ma żadnej tolerancji" dla tego przestępstwa czy organizując szkolenia dla księży. Kilka dni temu w rozmowie z nami temat księży pedofilów skomentował pełnomocnik KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży. – To nie są uzasadnione zarzuty. Nie ma żadnego spisku – powiedział Kamilowi Sikorze o. Adam Żak.

Oświadczenie rzecznika Episkopatu w całości przeczytacie tu.

d2qxze8

Zobacz także: Kardynał z Watykanu przed sądem za pedofilię

d2qxze8

Podziel się opinią

Share
d2qxze8
d2qxze8
Więcej tematów