Trwa ładowanie...
30-12-2009 22:10

"Kościół siłę do walki z przeciwnościami czerpie z młodości"

Kościół wierzy w młodzież i młodzież to czuje - powiedział po wieczornej modlitwie kardynał Zenon Grocholewski. Wraz z młodzieżą na Europejskim Spotkaniu Młodych modliło się kilkudziesięciu kardynałów, arcybiskupów i biskupów.

"Kościół siłę do walki z przeciwnościami czerpie z młodości"Źródło: PAP, fot: Adam Ciereszko
d1rl93s
d1rl93s

- To spotkanie - dla tych, co tu są w Poznaniu - to jest wielkie ożywienie życia i wiary - powiedział kardynał Stanisław Dziwisz. Dodał, że ma nadzieje, iż przekona ono wszystkich wiernych, że młodzież nie odchodzi od praktyk religijnych. - Ja patrzę na to spotkanie z wielką nadzieją, bo może trochę się martwimy, że młodzież odchodzi od praktyk. Oni tu pokazują, że dla nich te sprawy są ważne w życiu - powiedział kardynał Dziwisz.

"Kościół jest zawsze młody"

Kardynał Józef Glemp liczy na to, że młodzież w przyszłości będzie niosła dobrą nowinę. - Ten, kto stąd wychodzi, to już będzie miał swoje wspomnienie, że istnieje piękny świat jedności i modlitwy, które szczególnie młodzież powinna roznosić - powiedział kardynał Glemp.

- Kościół wierzył w młodzież i młodzież to w jakiś sposób czuje, zwłaszcza dało się to odczuć za pontyfikatu Jana Pawła II, zwłaszcza na tych Światowych Dniach Młodzieży. Młodzież czuła, że jest to człowiek, który kocha młodzież - powiedział kardynał Grocholewski.

Duchowny zauważył też, iż Kościół jest zawsze młody i stąd czerpie siłę do walki z przeciwnościami.

d1rl93s

Tysiące wiernych zjechało do Polski

Europejskie Spotkanie Młodych potrwa do 2 stycznia. Wspólne modlitwy odbywają się w dwóch halach Międzynarodowych Targów Poznańskich, które z tej okazji zostały zaaranżowane na świątynie.

W spotkaniu bierze udział ok. 30 tys. osób. Poza Polakami do Poznania przyjechała grupa ok. 1500 Ukraińców, ok. 1300 Francuzów, po 1 tys. pielgrzymów z Niemiec i Włoch, a także pielgrzymi z Białorusi, Portugalii, Rosji, Chorwacji oraz z Afryki, Azji i obu Ameryk.

W ubiegłorocznym spotkaniu w Brukseli wzięło udział 40 tys. osób, w tym ponad 9 tys. Polaków.

Spotkania zainicjował w 1980 roku założyciel wspólnoty z Taize, zamordowany w 2005 roku brat Roger, wywodzący się z protestanckiej rodziny szwajcarskiej. Doroczne spotkania odbywają się na przełomie roku w różnych krajach europejskich. Polska gościła młodych ludzi dwukrotnie we Wrocławiu (1989 i 1995 r.) i raz w Warszawie (1999 r.).

d1rl93s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1rl93s
Więcej tematów