Trwa ładowanie...

Kościan. Plakat na drzwiach kościoła. Głosujący na Rafała Trzaskowskiego wybrali "śmierć"

Na drzwiach kościoła farnego znalazł się plakat uderzający w kandydata KO. Osoby, które oddały głos na Rafała Trzaskowskiego, miały opowiedzieć się za "nieszczęściem i przekleństwem". Proboszcz tłumaczy, że chodzi o "świadomość wyborów". Reakcji chce kościański radny Patryk Piasecki.

Share
Kościan. Kontrowersyjny plakat na drzwiach kościołaKościan. Kontrowersyjny plakat na drzwiach kościołaŹródło: East News, Facebook
d1y8a05

W Kościanie (woj. wielkopolskie) Rafał Trzaskowski zdobył 61,51 proc. głosów w wyborach prezydenckich 2020. Wyniki w nietypowy sposób zostały podane na drzwiach kościoła farnego pw. Najświętszej Maryi Panny Wniebowziętej. Przy nazwisku kandydata KO pojawiła się strzałka z hasłami: "śmierć, nieszczęście i przekleństwo". Przypisano mu również bluźnierstwa, szyderstwa i profanację, lewicowy liberalizm, LGBT czy aborcję i eutanazję.

Wyniki wyborów prezydenckich 2020. Kontrowersyjny plakat na drzwiach kościoła

Z kolei głosujący na Andrzeja Dudę mieli wybrać "życie, szczęście i błogosławieństwo". Jako przeciwwagę widać m.in. takie wartości jak: Bóg, liturgia Kościoła, dekalog, Ewangelia, rodzina czy prawo do życia każdego. Na plakacie zamieszczono również pytanie: "ile warta jest twoja dusza?" oraz odwołanie do fragmentu biblijnego z Księgi Powtórzonego Prawa.

Za akcją stał sam proboszcz. W rozmowie z portalem elka.pl ksiądz Paweł Skrzypczak tłumaczy, że "jego celem nie było dzielenie ludzi". Twierdzi, że plakaty mają "zwrócić uwagę na świadomość wyborów". - Czy wybieramy na piękne oczy, czy słuchając tego, co dany kandydat proponuje. Unikamy polityki jak najbardziej. Mówimy o czystej ewangelii - dodał. Duchowny zapowiedział wykonanie kolejnego kroku, ale nie chciał przyznać jakiego.

d1y8a05

Kościan. Radny Patryk Piasecki chce wyciągnięcia konsekwencji wobec proboszcza

Sprawa wzburzyła wielu mieszkańców Kościana. Część z nich nie kryła swojej irytacji w mediach społecznościowych. Swój sprzeciw chce również wyrazić lokalny radny. Patryk Piasecki zachęca do podpisania się pod listem otwartym do prymasa Polski Wojciecha Polaka. Pisze w nim, że słowa proboszcza zaprzeczają wartościom chrześcijańskim. Polityk żąda również podjęcia działań i wyciągnięcia konsekwencji wobec duchownego.

Źródło: elka.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1y8a05

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1y8a05
d1y8a05
Więcej tematów