Trwa ładowanie...
d244z8i

Koronawirus. Zarażony ksiądz odprawił dwa pogrzeby

66-letni proboszcz parafii z miejscowości Białopole jest pierwszą osobą zarażoną koronawirusem w powiecie chełmskim (woj. lubelskie). Wcześniej przebywał on już w miejscowym szpitalu. Personel obawia się, czy wszystkie pomieszczania szpitalne zostały właściwie zdezynfekowane.
Share
Koronawirus w Polsce. Zarażony ksiądz z Białopola miał jeszcze odprawić dwa pogrzeby
Koronawirus w Polsce. Zarażony ksiądz z Białopola miał jeszcze odprawić dwa pogrzebyŹródło: iStock.com
d244z8i

Zarażony ksiądz odprawiał pogrzeby
Informacja o pierwszym przypadku koronawirusa w powiecie chełmskim została przekazana w czwartek rano:

- Faktycznie, był u nas pacjent zarażony koronawirusem – potwierdziła dyr. naczelna chełmskiego szpitala Kamila Ćwik.

Okazało się, że chodzi o 66-letniego proboszcza parafii w Białopolu. Przebywał on już od pewnego czasu w szpitalu, ale dopiero wykonane testy wykazały u niego obecność koronawirusa. Po potwierdzeniu zarażenia ksiądz został przewieziony do szpitala w Puławach, który został przekształcony w szpital zakaźny.

d244z8i

Do zarażenia doszło prawdopodobnie podczas pogrzebu 9 marca, w którym uczestniczyła chora osoba, która wróciła z Włoch. Nie była to jedyna ceremonia tego księdza w tym dniu, gdyż następnie proboszcz odprawił pogrzeby jeszcze w dwóch innych miejscach na terenie gminy Białopole. Jak donosi lokalna prasa, do wójta gminy informacja o zarażeniu dotarła w środę wieczorem. Niezwłocznie poprosił on miejscowy Sanepid o dezynfekcję wszystkich obiektów, gdzie przebywał ksiądz: kościoła w Białopolu i kaplicy w Strzelcach.

Personel szpitala boi się zarażenia

Z naszą redakcją skontaktowała się osoba z personelu szpitala. Pracownicy obawiają się, czy wszystkie pomieszczenia lecznicy zostały właściwie zdezynfekowane. Zwracają uwagę, że załoga szpitala nie jest najmłodsza, a przez to - bardziej podatna na ewentualne zarażenie. Dyrektor szpitala przekazała nam, że nie ma powodów do zmartwienia.

d244z8i

- Wszystkie pomieszczenia, w których przebywał zarażony pacjent, a także sprzęt, który się w nich znajduje, został zdezynfekowany, z zachowaniem wszystkich przepisów sanitarnych – powiedziała Wirtualnej Polsce Kamila Ćwik.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Jarosław Kaczyński pracuje z Nowogrodzkiej. "Nie ma zaleceń, by nie przychodzić do pracy"

d244z8i

Podziel się opinią

Share
d244z8i
d244z8i
Więcej tematów