Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Koronawirus z Chin. Nowe informacje ws. Polaków na Diamond Princess

Polacy wciąż pozostają na pokładzie japońskiego wycieczkowca. Na Diamond Princess przebywa trzech obywateli RP. Mimo zakończenia kwarantanny na statku, wzrosła liczba zakażonych koronawirusem do 621 przypadków.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wzrost liczby zakażonych na Diamond Princess. Polacy nie opuszczą w środę pokładu japońskiego wycieczkowca
Wzrost liczby zakażonych na Diamond Princess. Polacy nie opuszczą w środę pokładu japońskiego wycieczkowca (PAP, Fot: Toru Hanai)

"W dniach 19-21.02 osoby, których test na obecność koronawirusa dał wynik negatywny, będą mogły opuścić statek. Pasażerowie zarażeni wirusem będą hospitalizowani. Konsul RP w Tokio pozostaje w stałym kontakcie z naszymi obywateli, również w kwestii ich ewentualnego powrotu do miejsc zamieszkania" - podaje Ministerstwo Spraw Zagranicznych, cytowane przez PAP. Na pokładzie Diamond Princess przebywa trzech Polaków.

Na japońskim wycieczkowcu zakończyła się już kwarantanna, która trwała dwa tygodnie. Łącznie na statku stwierdzono 621 przypadki zakażenia koronawirusem. W środę na ląd zejdzie około 500 osób. Pierwsi pasażerowie pokład Diamond Princess zaczęli opuszczać w piątek. Byli to ludzie w zaawansowanym wieku, osoby cierpiące na chroniczne schorzenia i te, które nie miały okien w kajutach.

Przeczytaj: Koronawirus z Chin. Zakończono kwarantannę na Diamond Princess

Japoński wycieczkowiec to największe skupisko zakażonych koronawirusem poza Chinami kontynentalnymi. Statek przewoził łącznie 3,7 tys. pasażerów. Osoby zwolnione z Diamond Princess będą mogły wrócić do życia, ale po kilku dniach ponownie zostanie sprawdzony ich stan zdrowia - informuje bbc.com. Pasażerowie, u których test dał wynik negatywny, ale mieli wspólne kabiny z zakażonymi, nadal będą obserwowane na wycieczkowcu.

Na Diamond Princess znajdowali się obywatele 50 krajów. Kwarantannie zostali poddani na początku lutego. Początkowo osoby były izolowane w kabinach, ale później pozwolono im sporatycznie wychodzić na pokład. Mimo wprowadzenia kwarantanny liczba zakażonych ludzi szybko wzrastała z dnia na dzień. Łącznie na całym świecie zakażonych zostało ponad 75 tys. osób, a ponad 2 tys. zmarło.

Przeczytaj również: Koronawirus z Chin. Nowi zarażeni na statku, na którym są Polacy

Zobacz też: Czy Jarosław Kaczyński powinien lecieć do Smoleńska? "Bez żadnej asysty"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów