Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wzrost zakażeń we Francji. Zaostrzone kontrole na granicach, więcej testów

We Francji zanotowano znaczący wzrost nowych zakażeń koronawirusem. Ostatniej doby wykryto ponad tysiąc nowych przypadków. W ostatnim tygodniu wzrost zakażeń wynosi 26 proc., a w skali całego miesiąca 66 proc. Francuski rząd zwiększa kontrolę na lotniskach, dąży do większego testowania społeczeństwa i przywrócił obowiązek noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych.

Koronawirus. Wzrost zakażeń we Francji. Zaostrzone kontrole na granicach, więcej testówŹródło: PAP, EPA
d2sgpny
d2sgpny

Koronawirus. Zwiększone kontrole na granicach we Francji

Liczba aktywnych ognisk koronawirusa we Francji wynosi 209. Ostatniej doby przybyło 10. Prezydent Macron zwołał na piątek Radę Obrony Narodowej, w której wzięli udział ministrowie najbardziej zaangażowani w walce z pandemią. Po obradach premier Francji Jean Castex pojechał na jedno z podparyskich lotnisk, by sprawdzić jak działa infrastruktura, która służy do kontroli sanitarnej pasażerów.

Na granicach Francji zostaną zwiększone kontrolę osób przybywających z 16 krajów, które najmocniej są dotknięte pandemią koronawirusa. Chodzi m. in. o osoby z USA, Brazylii, Indii, Turcji, RPA czy Algierii. Osoby z tych krajów, które przylecą do Francji, obowiązkowo będą musiały poddać się testom na COVID-19.

Niektóre rejony Katalonii, z powodu wzrostu zakażeń, znów zostały zamknięte. W związku z tym ruch graniczny między Francją a Hiszpanią (dokładnie rejonem Katalonii) będzie ograniczony. Rząd francuski zaapelował również do swoich obywateli, by nie jeździli do Katalonii. Służy graniczne Francji mają zachować większą czujność.

Zobacz też: PO może zmienić nazwę. Bogdan Zdrojewski: namawiam do zmian ewolucyjnych

Koronawirus we Francji. Limity osób na imprezach masowych i więcej testów

Francuska prasa spekuluje, że rząd może zmniejszyć limit osób uczestniczący w dużych zgromadzeniach. Obecnie wynosi on 5 tysięcy osób. Od poniedziałku 20 lipca obowiązuje już nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych. Rząd chce zwiększyć liczbę tygodniowo przeprowadzanych testów na COVID-19 do 700 tysięcy. Na razie Francja wykonuje około 350 tysięcy testów tygodniowo.

d2sgpny

Francuski rząd jest przekonany, że zwiększenie liczby zakażeń, to efekt wakacyjnego poluzowania u rodaków. Na wakacjach często nie są przestrzegane zasady reżimu sanitarnego: dezynfekowanie rąk, dystans społeczny czy zakładanie maseczek w sklepach.

Na razie we Francji zmarło 30 192 osób z powodu koronawirusa. Zakażenie wykryto u ponad 181 tys. osób. Obecnie ponad 6 tys. zakażonych przebywa w szpitalach, a 436 na oddziale intensywnej terapii.

źródło: wyborcza.pl

d2sgpny
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sgpny
Więcej tematów