Koronawirus. Władimir Putin do Donalda Trumpa: pańska energia pomoże zwalczyć COVID-19
Prezydent USA Donald Trump jest zakażony koronawirusem - ta wiadomość z samego rana zelektryzowała cały świat. Życzenia powrotu do zdrowia płyną z całego świata - teraz do tej listy dopisali się prezydent Rosji Władimir Putin oraz szef WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus.
02.10.2020 12:40
W telegramie wysłanym do Białego Domu prezydent Rosji zapewnia o swoim szczerym wsparciu "w tym niełatwym momencie" dla Donalda i Melanii Trumpów. "Jestem przekonany, że pańska energia życiowa, werwa i optymizm pomogą poradzić sobie z niebezpiecznym wirusem" - zwrócił się do amerykańskiego prezydenta Władimir Putin.
Przypomnijmy, że para prezydencka USA uzyskała pozytywny rezultat testu na koronawirusa. Wcześniej zakażenie wykryto u doradczyni Trumpa - Hope Hicks. Przebywała ona na pokładzie samolotu Air Force One, gdy prezydent zmierzał na wtorkową debatę do Cleveland w Ohio oraz na środowy wiec w Minnesocie.
"Moje najlepsze życzenia pełnego i szybkiego powrotu do zdrowia dla prezydenta Donalda Trumpa i pierwszej damy Melanii Trump" - napisał na Twitterze szef WHO, komentując wpis amerykańskiego przywódcy o pozytywnym wyniku testu na SARS-CoV-2.
Życzenia szybkiego powrotu do zdrowia parze prezydenckiej USA złożył także Boris Johnson, który kilkanaście tygodni temu sam pokonał COVID-19. "Moje najlepsze życzenia dla prezydenta Trumpa i pierwszej damy. Mam nadzieję, że oboje szybko wyleczą się z koronawirusa" - napisał brytyjski premier.
"Moje najlepsze pozdrowienia dla prezydenta Donalda Trumpa i pierwszej damy Melanii Trump. Mam nadzieję, że oboje szybko wrócą do zdrowia" - przesyła w depeszy szef NATO Jens Stoltenberg.
Podczas ostatniej debaty w Cleveland Donald Trump wykpiwał swojego oponenta za to, że nosi dużą maseczkę. Dzień później na wiecu wyborczym przekonywał tłum, że "koniec pandemii jest blisko". Teraz walka o reelekcję może być utrudniona - republikanin zmuszony jest do pozostania przez najbliższe dni na kwarantannie. Pod znakiem zapytania stoi środowa debata z Joe Bidenem.
Z najnowszych danych Johns Hopkins Univeristy wynika, że SARS-CoV-2 w USA zakaziło się tam już prawie 7,3 mln osób. Zmarło prawie 208 tys. osób. W stanie Wisconsin gwałtownie rośnie liczba hospitalizowanych pacjentów z koronawirusem. W niektórych szpitalach zaczyna brakować miejsc.