Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wielka Brytania wprowadza zakaz odwiedzin

Wielka Brytania zmaga się z gwałtownym wzrostem liczby przypadków zakażeń koronawirusem. W północnej Anglii, by zapobiec rozprzestrzenianiu się SARS-CoV-2, wprowadzono zakaz odwiedzin.

Share
Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Wprowadzono obostrzenia
Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Wprowadzono obostrzeniaŹródło: Pixabay
djlimhl

Koronawirus w Wielkiej Brytanii. Zakaz odwiedzania sąsiadów

BBC podaje, że po wzroście liczby przypadków zachorowań na COVID-19, w północnej Anglii wprowadzono obostrzenia. Osoby mieszkające w różnych gospodarstwach domowych nie mogą się spotykać. Nowe zasady dotyczą mieszkańców Greater Manchester, wschodniego Lancashire i części West Yorkshire.

Sekretarz Zdrowia Matt Hancock powiedział BBC, że wzrost transmisji koronawirusa był spowodowany odwiedzaniem znajomych i krewnych. Według danych, jakie udało się zebrać, to właśnie odwiedziny u znajomych i przyjaciół stały się głównym źródłem zakażeń w tym regionie.

djlimhl

Wielka Brytania. Nowe obostrzenia związane z koronawirusem na północy Anglii

Nowe zasady, które mają pomóc w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa, weszły w życie w nocy z czwartku na piątek (30/31 lipca). Od północy wprowadzony został zakaz spotykania się w domach prywatnych, a nawet w ogrodach, mieszkańców różnych gospodarstw domowych. W restauracjach i pubach osoby, które nie mieszkają razem, nie mogą siedzieć przy jednym stole.

Akcja WP dla Powstańca. Paweł Rabiej wspominał zeszłoroczne wydarzenie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djlimhl

Podziel się opinią

Share
djlimhl
djlimhl
Więcej tematów