Trwa ładowanie...

Koronawirus: Wielka Brytania wraca do restrykcji

Przyjeżdżający do Zjednoczonego Królestwa z Hiszpanii i Luksemburga będą poddawani 14 dniowej kwarantannie. Anglicy wprowadzili też zakaz spotkań w zamkniętych pomieszczeniach w kilku miastach na północy kraju.

Share
Nowe obostrzenia w Wielkiej Brytanii
Nowe obostrzenia w Wielkiej Brytanii Źródło: Getty Images
d3vys1p

Luksemburg to państwo z największym w Europie wskaźnikiem zachorowań na 100 tysięcy mieszkańców. Co roku ten mały kraj położony między Francją, a Niemcami odwiedza około 120 tysięcy Brytyjczyków. Na wyspach brytyjskich nie ma jednak złudzeń, że to pierwsze państwo z wielu wobec, którego zastosowane zostaną obostrzenia.

Z kolei w górniczych regionach kraju wprowadzono zakazy spotykania się w zamkniętych pomieszczeniach między ludźmi nienależącymi do jednego gospodarstwa domowego. Zakaz dotyczy takich metropolii jak Manchester czy Leicester. Łącznie obejmuje on 4 miliony osób.

d3vys1p

W Wielkiej Brytanii zdiagnozowano już ponad 301 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło prawie 46 tysięcy osób chorujących na COVID-19. W ostatnich dniach w Wielkiej Brytanii diagnozowano dziennie około 700-800 nowych przypadków zakażenia. Najgorzej było w maju, gdy przyrosty dzienne sięgały po 3 tysiące przypadków.

Bon turystyczny rusza 1 sierpnia. "Jest BLIK, teraz mamy payZUS"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3vys1p

Podziel się opinią

Share
d3vys1p
d3vys1p
Więcej tematów