Trwa ładowanie...

Koronawirus. Wielka Brytania. Londyńskie autobusy zmienią się w karetki

Specjalne autobusy pomogą przewozić "covidowych" pacjentów w Londynie. Pojazdy nie będą miały części siedzeń i będą zaopatrzone w tlen. Podobne rozwiązanie już wcześniej wprowadzono m.in. w Warszawie.
Share
Koronawirus. Wielka Brytania. Autobusy zostaną przerobione na kartki
Koronawirus. Wielka Brytania. Autobusy zostaną przerobione na kartkiŹródło: Getty Images, Fot: Matt Cardy
d4mosaw

Brytyjska Państwowa Służba Zdrowia podjęła decyzję o przerobieniu dwóch autobusów na prowizoryczne karetki. Część siedzeń zostanie usuniętych tak, aby można było przetransportować nawet czterech pacjentów. Pojazdy będą zaopatrzone w niezbędne wyposażenie, w tym w tlen. To ma pomóc w walce z koronawirusem w londyńskich szpitalach, zwłaszcza w szpitalu polowym Nightingale - informuje portal guardian.com.

Koronawirus. Wielka Brytania. Autobusy zostaną przerobione na kartki

Za obsługę będą odpowiedzialni lekarze i pielęgniarki Państwowej Służby Zdrowia, zwłaszcza z oddziału intensywnej terapii, a także wolontariusze z St John Ambulance. Firma Go-Ahead, która jest właścicielem autobusów, udostępni również czterech kierowców, którzy wcześniej zostali zaszczepieni na COVID. Pojazdy będą mogły ładować sprzęt ze swoich akumulatorów i będą specjalnie oznaczone.

d4mosaw

Przeczytaj: Koronawirus. Brytyjska mutacja jest już w Polsce. Jest potwierdzenie

Pierwsi pacjenci mają zostać przewiezieni nowymi karetkami już w ciągu najbliższych dni. Trafią tam te osoby, które są bliskie wypisania ze szpitala. Decyzja o przekształceniu autobusów ma odciążyć pogotowie w Londynie, które nie nadążało odpowiadać na zgłoszenia. Problemy pojawiły się podczas drugiej fali koronawirusa. Wówczas znacząco wzrosła liczba zgonów, których przyczyną był COVID-19.

Autobusy w Londynie będą jeździć jako karetki. Wcześniej w Warszawie, Izraelu i Indiach

Podobne rozwiązanie, jak teraz Londyn, zdecydowała się wprowadzić już wcześniej Warszawa. Specjalne autobusy w grudniu dowoziły pacjentów do szpitala tymczasowego na Stadionie Narodowym. Autobusy na karetki przerobili również Izraelczycy w połowie maja. Na taki pomysł wpadli także pod koniec marca mieszkańcy Mumbaju w Indiach.

d4mosaw

Koronawirus. Otwarte stoki w Szwajcarii. Relacja Aleksandra Kwaśniewskiego

Źródło: guradian.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mosaw

Podziel się opinią

Share
d4mosaw
d4mosaw
Więcej tematów