Trwa ładowanie...
d40lrox

Koronawirus w Watykanie. Anioł Pański jednak bez wiernych. Papież Franciszek przemówi z telebimów

Koronawirus dotarł do Watykanu. W związku z zaostrzeniem środków ostrożności podjęto decyzję, że niedzielna modlitwa Anioł Pański odbędzie się bez udziału wiernych. Papież Franciszek udzieli błogosławieństwa w trakcie relacji na żywo.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Watykanie. Papież Franciszek odmówi modlitwę Anioł Pański bez udziału wiernych.
Koronawirus w Watykanie. Papież Franciszek odmówi modlitwę Anioł Pański bez udziału wiernych. (East News, Fot: ALBERTO PIZZOLI)
d40lrox

Potwierdziły się doniesienia o zaostrzeniu środków ostrożności w związku ze stwierdzeniem pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem w Watykanie.

Koronawirus w Watykanie. Papież Franciszek pomodli się bez wiernych

O tym, że modlitwa Anioł Pański może odbyć się na innych zasadach informowaliśmy w piątek wieczorem na łamach Wirtualnej Polski.

Jak przekazała w sobotę kuria watykańska, z obawy przed koronawirusem niedzielna modlitwa Anioł Pański i środowa audiencja generalna papieża Franciszka odbędą się całkowicie bez udziału wiernych i będą transmitowane z papieskiej biblioteki.

d40lrox

Czytaj też: Koronawirus we Włoszech. Przebadano papieża Franciszka

Zobacz też: Niemal 2 mld zł dla TVP? Paweł Mucha o spotkaniu prezydenta i prezesa PiS

Koronawirus w Watykanie. Franciszek będzie błogosławił przez Internet

Informację potwierdzają też zagraniczne media. "Papież Franciszek wygłosi niedzielną modlitwę Anioł Pański w relacji na żywo, zamiast z okna apartamentu wychodzącego na Plac Świętego Piotra" - pisze Lukwesa Burak, korespondent BBC.

Jest to pierwsza taka sytuacja w historii. Nigdy wcześniej żaden z papieży będących przy zdrowiu nie prowadził modlitwy Anioł Pański bez udziału wiernych i ich obecności przed Bazyliką Świętego Piotra.

d40lrox

Koronawirus w Watykanie. Pierwszy zarażony

Przypomnijmy, że pierwszy przypadek osoby zarażonej koronawirusem potwierdzono w Watykanie w piątek przed południem.

Według oświadczenia szefa biura prasowego Watykanu Matteo Bruniego, zarażenie wirusem stwierdzono u jednego z chorych, który z objawami przeziębienia zgłosił się do ambulatorium Dyrekcji ds. Zdrowia i Higieny Państwa Watykańskiego.

Źródło: Twitter

Czytaj również: Papież Franciszek ogranicza spotkania. "Lekka niedyspozycja"

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d40lrox

Podziel się opinią

Share
d40lrox
d40lrox
Więcej tematów