Trwa ładowanie...
dm0ah9v

Koronawirus w Polsce. Zmarły kolejne osoby. Nowe dane z Ministerstwa Zdrowia

Mamy nowe przypadki zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - przekazało Ministerstwo Zdrowia. Niestety, zwiększyła się też liczba ofiar śmiertelnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Nowe dane z Ministerstwa Zdrowia
Koronawirus w Polsce. Nowe dane z Ministerstwa Zdrowia (PAP, Fot: Łukasz Gągulski)
dm0ah9v

Mamy 124 nowe zakażenia koronawirusem - podał resort na swoim profilu na Twitterze. Niestety, poinformował także o 6 nowych zgonach.

Nowe potwierdzone przypadki dotyczą: 32 osób z woj. małopolskiego, 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 15 osób z woj. śląskiego, 13 osób z woj. pomorskiego, 11 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. podlaskiego, 7 osób z woj. podkarpackiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego oraz po 1 osobie z woj. zachodniopomorskiego i lubelskiego.

Resort poinformował także o śmierci kolejnych sześciu osób, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. Są to: 75-letnia kobieta i 70-letni mężczyzna ze szpitala w Raciborzu, 59-letni mężczyzna ze szpitala w Bytomiu, 85-letnia kobieta ze szpitala w Bielsku-Białej, 74-letni mężczyzna ze szpitala w Ostródzie oraz 81-letni mężczyzna ze szpitala w Poznaniu. Wszyscy - jak podaje resort - mieli choroby współistniejące.

dm0ah9v

W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 3627 osób. 79 osób zmarło.

Zobacz też: Konstytucjonalista o wyborach. Mówi o jedynym sposobie, by je przełożyć

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

dm0ah9v

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Wirus rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się nim w tym kraju ponad 83 tys. osób, zmarło prawie 3,3 tys. Po wprowadzeniu restrykcyjnych rozwiązań, polegających na pełnej blokadzie całych regionów kraju i poddawaniu wielomilionowych miast kwarantannie, wydawało się, że Chińczykom udało się zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Nowe przypadki w prowincji Hubei, gdzie epidemia się rozpoczęła oraz w prowincji Henan, świadczą jednak o tym, że przedwcześnie ogłoszono zwycięstwo w walce z wirusem. Władze tej drugiej prowincji już zdecydowały o objęciu jednego z powiatów pełną blokadą.

Gdy Chiny walczyły z epidemią koronawirus zaczął w błyskawicznym tempie rozprzestrzeniać się po całym świecie. Do soboty zakaziło się nim już ponad 1,1 mln osób. Ponad 60 tys. osób zmarło.

dm0ah9v

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dm0ah9v

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

dm0ah9v

Podziel się opinią

Share

dm0ah9v

dm0ah9v
Więcej tematów