Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Wybory prezydenckie 2020. Za brak skrzynki na listy grozi kara

Pakiet wyborczy w ramach głosowania korespondencyjnego ma zostać doręczony na siedem dni przed wyborami prezydenckimi 2020. W przypadku, jeśli ktoś nie posiada skrzynki, może zostać ukarany. Grzywna może wynieść nawet 10 tys. zł.

Share
Koronawirus w Polsce. Wybory prezydenckie 2020. Za brak skrzynki na listy grozi kara
Źródło: East News, fot: Piotr Kamionka
d3q2spc

Wybory prezydenckie 2020, które są zaplanowane na 10 maja, odbędą się za pomocą głosowania korespondencyjnego. Pakiet wyborczy ma zostać dostarczony do skrzynki wyborczej na tydzień przed dniem wyborów. Przesyłka trafi na adres wyborcy wskazany w spisie wyborów. Problem może nastąpić wtedy, kiedy ktoś nie posiada skrzynki na listy.

Przepisy jasną wskazują, że posiadanie pojemnika na korespondencję jest obowiązkiem - podaje portal bezprawnik.pl. W innym przypadku narażamy się na kłopoty. Zgodnie z prawem pocztowym "karze pieniężnej podlega ten, kto nie realizuje obowiązku umieszczenia oddawczej skrzynki pocztowej albo umieszcza oddawczą skrzynkę pocztową niespełniającą wymogów".

Przeczytaj: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-ministerstwo-cyfryzacji-poczta-polska-nie-zajrzy-do-kopert-6496848823527041a" target="_blank">Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Cyfryzacji: Poczta Polska nie zajrzy do kopert</a>

Skrzynka pocztowa powinna być zamieszczona przed drzwiami wejściowymi lub w ogólnie dostępnej części nieruchomości, a w przypadku bloku wielorodzinnego w ogólnie dostępnej części budynku. Grzywna może zostać wymierzona po przeprowadzeniu kontroli wszczętej na podstawie zawiadomienia o naruszeniu obowiązków. Jej wysokość waha się od 50 do 10 tys. złotych w zależności od "stopnia szkodliwości czynu".

d3q2spc

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz też: PiS nie chce przełożenia wyborów. "Nie chodzi o zaciekłość Jarosława Kaczyńskiego"

Źródło: bezprawnik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość artykułu:
Zależy nam na podnoszeniu jakości naszego dziennikarstwa. Twoja opinia jest dla nas ważna!
d3q2spc

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q2spc
d3q2spc
Więcej tematów