Trwa ładowanie...
d4kprg8

Koronawirus w Polsce. Wybory prezydenckie 2020. Za brak skrzynki na listy grozi kara

Pakiet wyborczy w ramach głosowania korespondencyjnego ma zostać doręczony na siedem dni przed wyborami prezydenckimi 2020. W przypadku, jeśli ktoś nie posiada skrzynki, może zostać ukarany. Grzywna może wynieść nawet 10 tys. zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Wybory prezydenckie 2020. Za brak skrzynki na listy grozi kara
Koronawirus w Polsce. Wybory prezydenckie 2020. Za brak skrzynki na listy grozi kara (East News, Fot: Piotr Kamionka)
d4kprg8

Wybory prezydenckie 2020, które są zaplanowane na 10 maja, odbędą się za pomocą głosowania korespondencyjnego. Pakiet wyborczy ma zostać dostarczony do skrzynki wyborczej na tydzień przed dniem wyborów. Przesyłka trafi na adres wyborcy wskazany w spisie wyborów. Problem może nastąpić wtedy, kiedy ktoś nie posiada skrzynki na listy.

Przepisy jasną wskazują, że posiadanie pojemnika na korespondencję jest obowiązkiem - podaje portal bezprawnik.pl. W innym przypadku narażamy się na kłopoty. Zgodnie z prawem pocztowym "karze pieniężnej podlega ten, kto nie realizuje obowiązku umieszczenia oddawczej skrzynki pocztowej albo umieszcza oddawczą skrzynkę pocztową niespełniającą wymogów".

Przeczytaj: Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Cyfryzacji: Poczta Polska nie zajrzy do kopert

d4kprg8

Skrzynka pocztowa powinna być zamieszczona przed drzwiami wejściowymi lub w ogólnie dostępnej części nieruchomości, a w przypadku bloku wielorodzinnego w ogólnie dostępnej części budynku. Grzywna może zostać wymierzona po przeprowadzeniu kontroli wszczętej na podstawie zawiadomienia o naruszeniu obowiązków. Jej wysokość waha się od 50 do 10 tys. złotych w zależności od "stopnia szkodliwości czynu".

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje. Relacja

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Zobacz też: PiS nie chce przełożenia wyborów. "Nie chodzi o zaciekłość Jarosława Kaczyńskiego"

Źródło: bezprawnik.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4kprg8

Podziel się opinią

Share

d4kprg8

d4kprg8
Więcej tematów