Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Włodzimierz Cimoszewicz: wygrałem z rakiem, boję się wirusa

Koronawirus zmienił życie wszystkich Polaków, a niektórych zmusił do wielotygodniowej samoizolacji. W takiej sytuacji jest były premier i europoseł Włodzimierz Cimoszewicz, który ze względu na niedawną walkę z nowotworem, nie spotyka się z nikim.

Share
Koronawirus w Polsce. Włodzimierz Cimoszewicz: wygrałem z rakiem, boję się wirusa
Źródło: Getty Images, Fot: Attila Husejnow, SOPA Images
d2nnaro

Włodzimierz Cimoszewicz od początku pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 przebywa w swoim domu w Białowieży. Musi uważać, aby się nie zakazić ze względu na stan organizmu po przebytej chorobie onkologicznej.

- Boję się tego wirusa, należę do grupy wysokiego ryzyka, dlatego od niemal dwóch miesięcy nie mam z nikim kontaktu - wyjaśnia europoseł w rozmowie z "Super Expressem".

d2nnaro

Cimoszewicz wrócił z Brukseli na początku marcu, ale jak relacjonuje dopiero po 13 dniach skontaktowały się z nim służby sanitarne. Okazało się, że z Belgii wracał z pasażerem zakażonym koronawirusem. - Miałem nieogłoszoną dobową kwarantannę, ale na szczęście żadnych objawów wirusa nie miałem - mówi Cimoszewicz reporterom gazety.

Zobacz też: Szydło odsłania kulisy rozmowy z Kaczyńskim na temat wyborów prezydenckich

Śledź na żywo: <a href="https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-i-na-swiecie-usa-zawiesza-zielone-karty-wybuch-zakazen-w-brazylii-relacja-6502872848942721a" target="_blank">Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja</a>

Europoseł zaznacza, że choć od 9 marca nie wychodzi z domu, to pracuje zdalnie.

- Miałem posiedzenie grupy politycznej w europarlamencie, wcześniej komisję spraw zagranicznych, głosowania, czy dwudniowe posiedzenie europarlamentu - mówi "SE" Włodzimierz Cimoszewicz. Zaznacza, że zaczyna pracę już o godzinie siódmej rano.

d2nnaro

Polityk wyjaśnia także, że w zakupach może liczyć na pomoc ze strony mieszkańców Białowieży.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu.

Wirtualna Polska ruszyła z akcją wspierającą służbę zdrowia. Na wydarzeniu na FB Wirtualna Polska - Wspieram Szpitale - wymiana potrzeb, informacji i darów będziemy na bieżąco informować, który szpital potrzebuje wsparcia i w jakiej formie.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2nnaro

Podziel się opinią

Share
d2nnaro
d2nnaro
Więcej tematów