Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce, nowe obostrzenia. W Katowicach odbył się marsz antycovidowców. W tłumie znany muzyk

Koronawirus w Polsce. Faktem stała się trzecia fala pandemii COVID-19. Rząd zadecydował o przedłużeniu kolejnych obostrzeń i wprowadzeniu nowych w województwie pomorskim. Nie spodobało się to wszystkim Polakom. W sobotę odbył się marsz antycovidowców. Wśród manifestujących znalazł się piosenkarz Ivan Komarenko.
Share
Koronawirus w Polsce. "Marsz o wolność" w Katowicach przeciwko obostrzeniom
Koronawirus w Polsce. "Marsz o wolność" w Katowicach przeciwko obostrzeniomŹródło: East News, Fot: Beata Zawrzel
d7ej0ca

Koronawirus w Polsce - mamy do czynienia z trzecią falą epidemii. Mimo to niektórzy nie chcą zgodzić się na przedłużenie obostrzeń związanych z pandemią COVID-19. Na Rynku w Katowicach w sobotę o 12:00 rozpoczął się marsz antycovidowców.

Koronawirus w Polsce. Marsz antycovidowców w Katowicach

Jak przekazał "Super Express", tłum osób, bez masek i bez zachowania odpowiedniego dystansu, sprzeciwiał się restrykcjom związanym z koronawirusem. Wydarzenie nazwano "marszem o wolność". Manifestujący żądali zniesienia obostrzeń.

d7ej0ca

Tabloid dodał, że w tłumie strajkujących osób znalazł się znany piosenkarz Ivan Komarenko, o którym ostatnio w sieci było głośno z powodu głoszenia przez niego teorii spiskowych dotyczących pandemii oraz stworzenia antycovidowej piosenki.

W marszu antycovidowców w Katowicach wzięły udział osoby, które nie wierzą w pandemię COVID-19, a także ci, którzy ją uznają, ale uważają, ze obostrzenia są niepotrzebne - wskazał "SE".

"Dziennik Zachodni" przekazał, że sobotnie wydarzenie w Katowicach zabezpieczone było przez policję. Mundurowi spisywali zgromadzonych oraz wystawiali mandaty osobom, które łamią obostrzenia.

Tabloid przypomniał, że "marsze o wolność" to inicjatywa kampanii stopCOVID1984, która została przygotowana przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP.

Zakażenia koronawirusem 6 marca. Raport Ministerstwa Zdrowia

W sobotę Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowszy raport epidemiczny. Wynika z niego, że ostatniej doby koronawirusa potwierdzono u 14 857 osób. Najwięcej nowych przypadków stwierdzono w województwach: mazowieckim, śląskim oraz pomorskim.

d7ej0ca

W ciągu ostatniej doby przez COVID-19 zmarło 56 osób. Natomiast przez COVID-19 i choroby współistniejące 189 chorych.

Według sobotnich danych Ministerstwa Zdrowia od początku epidemii koronawirusem w Polsce zaraziło się łącznie 1 781 345 osób. Zmarło 45 159 zarażonych.

Zobacz także: "Niewykluczone, że cała Polska ponownie zamknie się kleszczach lockdownu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7ej0ca

Podziel się opinią

Share
d7ej0ca
d7ej0ca
Więcej tematów