Trwa ładowanie...
d3nbzh0

Koronawirus w Polsce. Trwa ewakuacja szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą

Koronawirus w Polsce. Trwa ewakuacja chorych ze szpitala w Nowym Mieście nad Pilicą. W placówce potwierdzono już 27 przypadków zakażenia. W akcji pomagają żołnierze WOT.
Share
Koronawirus w Polsce. Ewakuacja szpitala
Koronawirus w Polsce. Ewakuacja szpitalaŹródło: PAP
d3nbzh0

Koronawirus w Polsce. Ministerstwo zdrowia cały czas informuje o nowych przypadkach osób zakażonych. Nowe przypadki potwierdzono także w szpitalu w Nowym Mieście nad Pilicą. Trwa tam ewakuacja chorych.

- U personelu i kolejnych pacjentów placówki potwierdzono zakażenie koronawirusem – poinformował w sobotę PAP starosta grójecki Krzysztof Ambroziak.

Część pacjentów jest transportowana do szpitala MSWiA w Warszawie.

d3nbzh0

Jak tłumaczy Ambroziak, od rana spływają kolejne wyniki badań. Dlatego zdecydowano się na ewakuację. Pacjenci, którzy nie wymagają już hospitalizacji wypisywani są do domów. Szpital ma być pusty do godziny 15. W ewakuację zaangażowani są żołnierze WOT.

- Nie wiemy na razie, co będzie dalej - przyznaje starosta. Nie ma zgody bowiem na zamknięcie placówki. Do szpitala mają być wysłani lekarze z innych miejsc.

Kilka dni temu zachorowała tam pielęgniarka. Potem z dnia na dzień liczba zakażonych rosła. W środę zakażenie koronawirusem z Chin potwierdzono u siedmiu pracowników szpitala. W czwartek było to już 12 osób. W piątek wieczorem natomiast służby epidemiologiczne otrzymały informacje także o siedmiu zarażonych pacjentach.

Obecnie w szpitalu jest już 27 osób z koronawirusem. Źródłem była najprawdopodobniej pacjentka leczona na zapalenie płuc na oddziale wewnętrznym.

d3nbzh0

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech. Od 11 marca Światowa Organizacja Zdrowia klasyfikuje koronawirusa jako pandemię. W drugiej połowie marca liczba chorych na koronawirusa we Włoszech, Hiszpanii, Niemczech i Francji stała się wyższa niż w Chinach.

W Polsce w związku z pandemią wprowadzono stan epidemii.

Koronawirus. Mapa zagrożenia

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nbzh0

Podziel się opinią

Share
d3nbzh0
d3nbzh0
Więcej tematów