Trwa ładowanie...
d10otjo

Koronawirus w Polsce. "Tekturowa tarcza zamiast skutecznej tamy". Reakcje opozycji na głosowania w Sejmie

- Ubolewam, że w ten sposób polski parlament kończy pracę nad tą ustawą. Premier Mateusz Morawiecki nie dorósł do roli, którą pełni - ocenił Borys Budka, lider PO. Władysław Kosiniak-Kamysz, szef ludowców zapowiedział swój projekt ustawy antykryzysowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. "Tekturowa tarcza zamiast skutecznej tamy". Reakcje po głosowaniach (PAP, Fot: Leszek Szymański)
d10otjo

Sejm odrzucił poprawki Senatu skreślające m.in. z noweli specustawy o przeciwdziałaniu skutkom pandemii koronawirusa zmiany w Kodeksie wyborczym.

Borys Budka podczas konferencji prasowej po głosowaniach powiedział, że rozwiązania rządu to "tekturowa tarcza" zamiast "skutecznej tamy". - Całkowitą odpowiedzialność za kształt tej dziurawej tarczy ponosi premier Mateusz Morawiecki. Ponosi on odpowiedzialność za każde stracone miejsce zatrudnienia - powiedział przewodniczący Platformy.

- Odrzucono realną pomoc dla małych firm. Odrzucono pomoc dla rodziców dzieci powyżej 8. roku życia. Mieliśmy dziś do czynienia z olbrzymim tchórzostwem premiera Mateusza Morawieckiego - mówił Borys Budka po posiedzeniu Sejmu.

d10otjo

Koronawirus w Polsce. Kosiniak-Kamysz: nie ogarnęli

- To jest kpina z tych, którzy oczekują pomocy. Rządzący są po stronie tych, którzy oszukują i okłamują. Wmawiają do wielu dni, że będzie niezwykła tarcza, która powstanie w wyniku współpracy. To było oszustwo. Nie było chęci przyjęcia dobrych rozwiązań ze strony opozycji - komentował Władysław Kosiniak-Kamysz, lider Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Zobacz też: Głosowanie korespondencyjne dla osób po 60. roku życia. "Bardzo nieetycznie"

Śledź na żywo: Koronawirus w Polsce i na świecie. Najnowsze informacje - relacja

Lider ludowców zapowiedział szybkie przygotowanie swojego projektu ustawy z "tytanową tamą". - Liczymy, że zostanie rozpatrzona jeszcze podczas tego posiedzenia Sejmu, po przerwie w piątek - dodał szef Polskiego Stronnictwa Ludowego.

d10otjo

- Nie ogarnęli. Są nieudacznikami - mówił Kosiniak-Kamysz o rządzących.

- Z Senatu wyszedł dobry projekt. Był z nadzieją wyczekiwany przez Polki i Polaków, którzy dzisiaj dostają wypowiedzenia i muszą zamykać swoje przedsiębiorstwa. PiS odebrał tym Polkom i Polakom nadzieję - mówił natomiast na konferencji w Warszawie Robert Biedroń, kandydat Lewicy na prezydenta.

- PiS pokazał swoją prawdziwą twarz i odrzucił poprawki Lewicy. Pokazał, że los pracowników, przedsiębiorców ma po prostu gdzieś - dodał poseł Krzysztof Gawkowski.

"Pomyślcie jak czują się teraz studenci/wykładowcy takich kierunków jak bezpieczeństwo wewnętrzne, ludzie którzy uczyli kadry administracji i służb państwowych, że w sytuacjach kryzysowych obowiązują określone prawa i procedury. Pojawił się kryzys i znów prawo pisze się na kolanie" - napisał na Twitterze Krzysztof Bosak, kandydat Konfederacji na prezydenta.

d10otjo

W związku z epidemią koronawirusa od 1 kwietnia rząd wprowadza następne obostrzenia - w tym ograniczenia w poruszaniu się osób.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Mapa zagrożenia

Interaktywna mapa, która pokazuje obecną sytuację związaną z pandemią, dostępna jest TUTAJ.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Źródło: TVN24

d10otjo

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film

d10otjo

Podziel się opinią

Share

d10otjo

d10otjo
Więcej tematów