Trwa ładowanie...
dndkir7

Koronawirus w Polsce. Ropczyce. Księża objęci kwarantanną

Parafia św. Barbary w Ropczycach (woj. podkarpackie) została objęta kwarantanną. Wśród osób znajdujących się w izolacji jest m.in. proboszcz oraz dwóch innych księży.
Share
Koronawirus w Polsce. Księża z parafii św. Barbary w Ropczycach objęci kwarantanną
Koronawirus w Polsce. Księża z parafii św. Barbary w Ropczycach objęci kwarantannąŹródło: PAP
dndkir7

O wykryciu zakażenia w parafii św. Barbary w Ropczycach poinformowano w komunikacie opublikowanym na stronie wspólnoty.

"W piątek 05.06.2020 r. późnym popołudniem pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Ropczycach poinformowali nas o możliwości kontaktu z osobą zarażoną koronawirusem COVID-19. Z tego względu do wyjaśnienia sytuacji i wyniku stosownych badań nasz kontakt z parafianami ograniczony jest do minimum" - czytamy w oświadczeniu.

Przymusową kwarantanną objęto proboszcza i dwóch księży. "Super Express" donosi, że najprawdopodobniej duchowni brali udział w uroczystościach święceń kapłańskich, na których obecne były osoby zakażone koronawirusem.

dndkir7

Zobacz też: Koronawirus. Polityk Lewicy o Łukaszu Szumowskim: "przyjaciel Polski". Ma jednak "ale"

Izolacji poddani zostali też wszyscy inni uczestnicy obecni na uroczystościach

"Ze względu na zaistniałe okoliczności od poniedziałku (08.06.2020 r.) Msze Święte w dni powszednie sprawowane będą tylko wieczorem. Kościół pozostaje otwarty od godz. 6:30. Kapłanom Parafii Przemienienia Pańskiego serdecznie dziękujemy za objęcie duszpasterską posługą naszej parafii w tych dniach" - poinformowali księża w stronie parafii.

dndkir7

Koronawirus w Polsce. Kolejne zakażenia w parafiach

W niedzielę poinformowano, że kwarantanną zostali również objęci księża z parafii bł. Karoliny w Rzeszowie. Kościół został zamknięty do odwołania.

"Decyzją Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie księża z parafii bł. Karoliny w Rzeszowie zostali objęci kwarantanną. Kościół zostaje zamknięty do odwołania. Msze Święte księża będą sprawowali w swoich mieszkaniach na plebanii według wyznaczonych na dane dni intencji" - głosi komunikat na stronie internetowej parafii bł. Karoliny w Rzeszowie.

"Osoby, które od 24 maja uczestniczyły w liturgii powinny obserwować stan swojego zdrowia. W razie jakiekolwiek wątpliwości prosimy kontaktować się z placówką sanepidu" - przekazała parafia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dndkir7

Podziel się opinią

Share
dndkir7
dndkir7
Więcej tematów