Trwa ładowanie...
d18paih

Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia podał najnowsze dane

"Mamy 91 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych" - poinformował resort zdrowia. Ministerstwo poinformowało także o dwóch kolejnych ofiarach śmiertelnych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia podał najnowsze dane
Koronawirus w Polsce. Resort zdrowia podał najnowsze dane (PAP, Fot: ANDRZEJ LANGE)
d18paih

Potwierdzone przypadki dotyczą: 40 osób z woj. mazowieckiego, 20 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. lubelskiego, 4 osób z woj. pomorskiego oraz po 1 osobie z woj. podlaskiego, zachodniopomorskiego i świętokrzyskiego.

Niestety, ministerstwo poinformowało również o dwóch kolejnych przypadkach zgonów związanych z zakażeniem SARS-CoV-2. "Są to: 72-letni mężczyzna ze szpitala w Tychach i 89-letni mężczyzna ze szpitala w Myślenicach. Obaj mieli współistniejące choroby" - czytamy w komunikacie resortu zdrowia na Twitterze.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o nowych przypadkach. Jest 20. ofiara śmiertelna

d18paih

W sumie liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 1862 osób. Tylko dzisiaj zwiększyła się o 224 przypadki. 22 osoby zmarły.

Koronawirus w Polsce i na świecie. Liczba zakażonych wciąż rośnie

Epidemia koronawirusa SARS-CoV-2 wybuchła w połowie grudnia ubiegłego roku w Wuhan, stolicy prowincji Hubei w środkowych Chinach. Wkrótce rozprzestrzenił się na całe Chiny. Łącznie zakaziło się tam nim ponad 81 tys. osób, zmarło prawie 3,3 tys.

d18paih

Zobacz także: PiS nie chce przełożenia wyborów. "Nie chodzi o zaciekłość Jarosława Kaczyńskiego"

Zakażenia koronawirusem odnotowano już na wszystkich kontynentach. Łącznie SARS-CoV-2 zakaziło się już ponad 700 tys. osób. Obecnie najwięcej zakażonych jest w Stanach zjednoczonych - ponad 103 tys. W Europie najgorsza sytuacja panuje we Włoszech - ponad 97 tys. zakażeń, w Hiszpanii - ponda 78 tys. oraz w Niemczech - ponad 60 tys. .

Pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce odnotowano 4 marca. Był to mężczyzna z woj. lubuskiego, który wrócił z Niemiec. 20 marca mężczyzna opuścił szpital - po trzech testach, które potwierdziły, że jest już zdrowy.

d18paih

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Wicepremier Piotr Gliński zapowiada nowe obostrzenia w walce z SARS-CoV-2

By powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa wprowadzono w Polsce najpierw stan zagrożenia epidemicznego, a następnie stan epidemii. We wtorek, rozporządzeniem ministra zdrowia wprowadzono w naszym kraju nowe obostrzenia, dotyczące przemieszczania się osób.

- Ten wirus się rozprzestrzenia mimo wprowadzonych restrykcji. Myślę, że te restrykcje będą musiały być jeszcze poważniejsze - stwierdził wicepremier, minister kultury Piotr Gliński w rozmowie z Polsat News. Zapowiedział też, że nowe obostrzenia mogą zostać wprowadzone lada moment.

d18paih

Podziel się opinią

Share

d18paih

d18paih
Więcej tematów