Trwa ładowanie...

Koronawirus w Polsce. Poznań. Ognisko epidemiczne wśród zakonnic

- 32 z 33 szarytek przebywających w poznańskim domu zakonnym są zakażone koronawirusem - przekazuje Wielkopolski Urząd Wojewódzki. Zakonnice odwiedzały inne placówki i najprawdopodobniej przez to wirus się rozprzestrzenił.
Share
Koronawirus w Polsce. Poznań - Dom Zakonny i Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Zakonne Sióstr Miłosierdzia świętego Wincentego a Paulo
Koronawirus w Polsce. Poznań - Dom Zakonny i Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Zakonne Sióstr Miłosierdzia świętego Wincentego a PauloŹródło: PAP
d1fqk7q

Pierwsze zakażenia odnotowano w czwartek. - Tylko u jednej z zakonnic test na obecność koronowirusa okazał się negatywny - przekazał w rozmowie z PAP Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Obecnie w poznańskim domu zakonnym Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo mieszkają 33 osoby. - Są tam siostry zakonne w podeszłym wieku, którymi trzeba się opiekować. Oprócz tego siostry prowadzą też na zlecenie miasta Poznania dom pomocy społecznej, w którym przebywa nieco ponad 50 osób. W najbliższym czasie będą one poddane badaniu na obecność koronawirusa - dodał urzędnik.

Przeczytaj też: Zmarła pensjonariuszka DPS w Zamościu. Personel i podopieczni objęci są kwarantanną

d1fqk7q

Cały zakon ze względów epidemicznych został poddany kwarantannie. Jeszcze w czwartek, gdy pojawiły się pierwsze informacje o zakażeniach wśród sióstr zakonnych, zdecydowano o zamknięciu domu pomocy społecznej, w którym pracowały zakonnice.

- Nie mamy informacji o potrzebie hospitalizacji którejkolwiek z zakażonych zakonnic, a więc ich stan jest stabilny - dodaje przedstawiciel Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Z powodu kontaktu jednej z sióstr zakonnych z osobą zakażoną do 7 maja zamknięty będzie Całodobowy Dom Opieki dla Kobiet Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Buku (pow. poznański, woj. wielkopolskie).

Chorobę COVID-19 wywołuje koronawirus (SARS-CoV-2). Po raz pierwszy zdiagnozowano ją w grudniu, w chińskiej prowincji Hubei, ze stolicą w mieście Wuhan. Do głównych objawów choroby należą gorączka, suchy kaszel, ogólne zmęczenie i spłycony oddech.

d1fqk7q

W internecie dostępna jest mapa, która pokazuje, jaka jest skala problemu i dokąd już dotarł wirus. Interaktywna mapa dostępna jest TUTAJ.

Przeczytaj też: Koronawirus w Polsce. Chełmno. 40 sióstr zakonnych z klasztoru zakażonych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Wybory 2020. Radosław Fogiel: PiS nikogo do rozmów z opozycją nie upoważniało

d1fqk7q

Podziel się opinią

Share
d1fqk7q
d1fqk7q
Więcej tematów